YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüsamettin Cindoruk'lu DP'de AK Parti ŞOKU!
Cindoruk'a ilk tepki Hatay İl Teşkilatı'ndan geldi
Hüsamettin Cindoruk'lu DP'de AK Parti ŞOKU!
17 Mayıs 2009 / 18:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Demokrat Parti kongresinde Hüsamettin Cindoruk'un başkan seçilmesine tepki gösteren Hatay il teşkilatı yönetiminin tamamı istifa ederek AK Parti'ye katıldı.


Darbe ve Ergenekon tartışmaları altında gidilen olağanüstü kongrede Başkan Seçilen Hüsamettin Cindoruk'un Demokrat Partisi'nden (DP) ilk kopuş Hatay'da yaşandı.


Cindoruk'un genel başkan olmasına tepki olarak Hatay İl Başkanı başta olmak üzere yönetimdeki bütün isimler partiden istifa etti. İstifa eden Hatay İl Başkanı ve İkinci Başkan'ın yanı sıra İl Disiplin Kurulu üyeleri AK Parti'ye katıldı. İstifa eden DP'lilere AK Parti rozetini Hatay'da partisinin il kongresine katılan Adalet Bakını Sadullah Ergin taktı.


AK Parti il kongresinin yapıldığı Antakya Spor Salonunda kürsüye çıkan DP Hatay İl Başkanı Cemal Güleryüz, DP Hatay İl İkinci Başkanı Ahmet Şerifler, DP Hatay İl Disiplin Kurulu Başkanı Metin Dönmez ve DP Hatay il yönetiminde bulunan Bahattin Ekenek, DP'nin yeni Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'la yola devam edemeyeceklerini açıkladılar.


12 Eylül'den sonra kurulan DYP'de bir süre genel başkanlık yaptıktan sonra koltuğu Süleyman Demirel'e teslim eden, 28 Şubat sürecinde başka parti kurarak eski partisini bölen Cindoruk'un genel başkan olmasına tepki olarak DP'den istifa ettiklerini dile getiren Hatay İl Başkanı Güleryüz, bundan sonra AK Parti ile yola devam edeceklerini ifade etti.


Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler