YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet'in algı operasyonu tutmadı
Hürriyet'in algı operasyonu tutmadı
16 Eylül 2015 11:18
Muş’ta PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdiği bombanın patlaması sonucu 12 asker yaralandı. Hürriyet ise haberi, Kirpi isimli askeri aracın ikiye ayrılması üzerinden verdi. Ancak gerçek BMC tarafından yapılan açıklama sonrası ortaya çıktı.

Muş'ta, teröristler önceden yoldaki menfeze yerleştirdikleri bombayı, askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada askeri araçtaki 12 asker yaralandı.  

Büyük çukur oluştu

Olay, kent merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Suluca Köyü'nün girişinde meydana geldi. Patlamanın şiddeti ile askeri araç ikiye ayrılırken, karayolunda büyük bir çukur oluştu. Yaralılar, Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kirpinin bölünme özelliği var

Hürriyet internet sitesi Kirpi isimli askeri aracın ikiye ayrıldığını belirterek sanki araç nedeniyle askerler yaralanmış havası yaratmaya çalıştı. Oysa bu araç yerine başka bir araç olsa saldırıda daha büyük bir facia yaşanabilirdi. Üretici firma BMC tarafından yapılan açıklamada aracın özellikle ikiye ayrılabilir şekilde üretildiğini ve bu sayede askerlerimizde can kaysı yaşanmadığı ifade edildi.

Aliskanliklari bu
 // uykucu
Dogan medya okuyucusunu bilgilendirmek icin degil, birilerine vurmak icin haber yapar. ...
16 Eylül 2015 Çarşamba 11:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler