YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet gazetesi Erdoğan'a tazminat ödeyecek
Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesi Hürriyet gazetesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.
Hürriyet gazetesi Erdoğan'a tazminat ödeyecek
21 Mayıs 2015 / 13:51 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 13:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ, Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve yazar Mehmet Yılmaz'dan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

Ankara 5. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile gazetenin ve Yılmaz'ın avukatı Elif Tığlı Özcihan katıldı.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL HAKARET

Erdoğan'ın avukatı Cemaloğlu, dava konusu yazının basın hürriyetini aştığını ve hakaret içerikli olduğunu ifade ederek, davanın kabulünü ve tazminata karar verilmesini talep etti.
Avukat Özcihan ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

HÜRRİYET 20 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Hakim Selma Durdu, davayı kısmen kabul ederek, davalıların 20 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Yılmaz'ın, Hürriyet gazetesinde 25 Ağustos 2014'te yayımlanan yazısında, Erdoğan'ın "kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" iddiasıyla Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ, Sabancı ve Yılmaz'dan 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler