YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hülya Avşar'dan MHP'ye jet yanıt: "Sen kimsen..."
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ile Hülya Avşar arasında film polemiği çıktı.
Hülya Avşar'dan MHP'ye jet yanıt: "Sen kimsen..."
05 Mart 2015 / 08:00 Güncelleme: 05 Mart 2015 / 10:19

Hülya Avşar'ın "Veda mektubu-Ankara Yazı" filminde, 1980 yılında idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini canlandıracak olmasına MHP’den tepki geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Hülya Avşar için "Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tip" dedi. Hülya Avşar'dan Büyükataman’ın sözlerine jet yanıt geldi.

Polemiğe neden olan film, TRT desteği ile çekilen "Veda mektubu-Ankara yazı."

Hülya Avşar'ın filmde, 12 eylül darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesini canlandıracak olmasına MHP'den tepki geldi.
Büyükataman, "Kendi çocuğuna anne olmaktan uzak bir tipi de şehidimizin annesi rolünde oynatma hadsizliğine soyunan bu kanal bilmelidir ki, şehitlerimizin istismar malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Büyükataman, Hülya Avşar'ı kastederek, "Pehlivanoğlu’nun annesi rolünün Ello kızı Malakan’a verilmesi elbette kötü niyetli bir yaklaşımdır. O setleri hesap sahiplerinin başına yıkarız, altından kalkamazlar" ifadesini kullandı.

Hülya Avşar'ın yanıtı gecikmedi

Yazılı açıklama yapan Hülya Avşar, bu sözlere “Bana Ello kızı Malakan diyerek bölücülük yapan, sanatımla kişiliğimi karıştıran, fikirlerime saygı duymayarak demokrasiye, özgürlüğe karşı olduğunu gösteren sen kimsen, ben bu filmde oynayacağım, siz de gelin engelleyin” şeklinde yanıt verdi.
Sanatın partiler üstü olduğunu söyleyen Avşar, "Bekliyorum sete, hem de arkama sizin gibi parti gücünü almadan, tek bir kadın olarak" diyerek yazısını noktaladı.

Hülya Avşar'dan Kılıçdaroğlu'na dava!

Hülya Avşar'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler

Kılıçdaroğlu'ndan şaşırtan Hülya Avşar açıklaması

00:06
 // ali
bizim kutsalımızda ırkçılık yoktur.kutsalı kimse ayaklar altına alamaz zaten.Allah mühlet verir,zalim olan kendisini asağılara tasır kim bilir... Allah!...
05 Mart 2015 00:06
22:34
 // BBP yeniden
Evet bence hakli Hainlere Askerrolu verilmedigi gibi kutsal degerler ayak altina alinmasin.Yani Muhsin Baskani Apo sanatci olsaydi canlandirabilirmiydi.Bence hayir....
04 Mart 2015 22:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler