YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan
Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan
26 Şubat 2015 08:00
Evlerinde hep Kürtçe konuşulduğunu belirten Hülya Avşar, "Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan" dedi.

Hakkari'den kaçıp İstanbul'a gelen Korkut, hayat hikayesini anlattı. Kürt olmanın zorluklarını uzun bir süre çektiğini belirten Korkut  "Senin programına da bu yüzden katıldım. Sen beni anlarsın." dedi.

Sen de Kürtsün ben de Kürt'üm

ERsin Korkut'un yaşadığı zorlukları kendine yabancı bulmayan Hülya Avşar, " Sen de kürtsün ben de kürdüm. Ben küçükken hatırlıyorum babam bir akşam eve geldi, dayak yemişti. Çok zor günler yaşadık. Gizli gizli kürtçe şarkı dinliyordu babam. Televizyonda ilk Kürtçe şarkıyı söyleyen bendim hatta Yılmaz Erdoğan ile söylemiştik. "dedi. Avşar, konuşmasına şöyle devam etti;

Babamın adı Ello benim adım Malakan

"Bizim sülale, Avşar aşireti. Ne olacak şimdi seni içeri alacaklar, işte bilmem ne. Yani dedim 'ben ne yaptım'. Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, e babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan. Hep evde bana Malakan derlerdi. Hala da bana Malakan derler, kimseyi ilgilendirmez yani. Dolayısıyla anlattığın bana çok da uzak gelmedi."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler