YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetten Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusunda Bakanlığın çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Türkiye'ye faydalı olacak, teröre bulaşmamış Suriyelilerin varandaşlığa geçebileceğini söyledi.
Hükümetten Suriyelilere vatandaşlık açıklaması
11 Temmuz 2016 / 12:56 Güncelleme: 11 Temmuz 2016 / 12:57

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusnda değerlendirmelerde bulundu.

Kurtulmuş, Konya'da Suriyeliler ile Türkler arasında meydana gelen kavga konusunda, "Bu olaylar provakasyonlar sonucu da ortaya çıkabilir. Irkçı bir takım refleksleri geliştirmek isteyenler olabilir" ifadelerini kullandı.

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK KONUSUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İçişleri Bakanlığımız Suriyelilerin vatandaşlığı meselesiyle ilgili konuda çalışmalarını tamamlamış değildir. Bakanlığımız teferruatlı bir şekilde konuyla ilgili çalışmaları sürdürüyor.

Türkiye'ye faydalı olabilecek, teröre asla bulaşmamış ve Türkiye ile Suriye arasındaki köprüyü oluşturabilecek nitelikteki vatandaşların, nasıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçebilir Suriyeliler, bunlarla ilgili çalışmalar yapılıyor.

KONYA'DA SURİYELİLER İLE TÜRKLER ARASINDAKİ KAVGA

3 milyon insanın bir ülkeye mülteci olarak kabul edilebilmesi, o ülkedeki kültürün ne kadar seçkin bir kültür olduğunun göstergesidir. 

AB ülkelerini görüyorsunuz, birkaç bin mültecide paçaları tutuşuyor. Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, İstanbul yüzbinlerce Suriyeliyi barındırıyor. Bir iki küçük olay dışında bir olumsuzlukla karşılaşılmadı. 

Bu bizim cihan devleti olmamızın bakiyesidir. Bu toprakların böyle bir özelliği var. Bu topraklar insanlığın son esenlik adasıdır. 

Birilerini bunlar rahatsız edebilir. Konya'daki olay son derece vahimdir, endişe vericidir. Bu olaylar provakasyonlar sonucu da ortaya çıkabilir. Irkçı bir takım refleksleri geliştirmek isteyenler olabilir.

Merhâmet-şefkat-uhûlet ve sühûlet
 // Rasim DUMAN
Bu mevzu ile alâkalı olarak daha önce birkaç defa yorum yazmıştım, bıkkınlık vermemek için yeniden yazmıyorum. Muhterem Vatansever bey kardeşim bugün âdeta benim nâmıma gayet güzel bir yorum yazmış ; ALLAH (C.C.) râzı olsun. Devletimiz de, gösterilen "tepkileri" ciddiye alsın, "yaramazlık yapanları" gayet kararlı bir şekilde takip ile sınıdışı etsin ki, asıl mâzlum çoğunluk, bu edepsizlerin yüzünden gadre uğramasın....
11 Temmuz 2016 Pazartesi 21:58
 // adl
Misafir olarak tamam vatandaşlık asla bu akp nin sonu olabilir...
11 Temmuz 2016 20:15
 // Mehmet Fatih Güven
Yetmez ülkenin tapusunu da verin özvatandaşınız olan Suriyelilere.çünkü benim dedem şehit olmuş Suriyeliler ingilizlere maşalık yapmış hainliğin ödülü ihanet ödülü hainlik ettikleri ülkenin sahibi oldular Allah büyüktür siz değil...
11 Temmuz 2016 20:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler