YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetten Mısır'daki saldırıya ilk tepki
Hükümetten Mısır'daki saldırıya ilk tepki
27 Temmuz 2013 14:46
Faruk Çelik, 'Mısır'da darbeciler, insanlık suçu işleyerek, demokrasiyi ve sivil hükümeti, masum insanların kanıyla boğmaya çalışmaktadırlar' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mısır'da demokrasi yanlılarına ateş açılmasıyla ilgili, "Mısır'da darbeciler, insanlık suçu işleyerek, demokrasiyi ve sivil hükümeti, masum insanların kanıyla boğmaya çalışmaktadırlar" dedi.

Bakan Çelik, Mısır'da güvenlik güçlerinin demokrasi yanlısı gösterilerin yapıldığı Rabiatul Adeviyye meydanındaki göstericilere müdahalesi sonucu 120 kişinin ölmesi, 4 binden fazla kişinin de yaralanmasıyla ilgili  açıklamalarda bulundu.

"Bu bir katliamdır" diyen Bakan Çelik, "Mısır'da darbeciler, insanlık suçu işleyerek, demokrasiyi ve sivil hükümeti, masum insanların kanıyla boğmaya çalışmaktadırlar. Buna isim koyamayanlar ve 'dur' diyemeyenler, tarih önünde aynı oranda suçlu olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

Etiketler:
15:04
 // İbret plsun
Turkiyede de darbeyı denediler olmadı olsaydı işte manzara böyle olacaktı ülkemizdeki darbe severler ve darbecilere avukatlık yapanlar görsün ibret alsın.kimse adb ye israile ve ab ülkelerine uşaklık etmesin islam devletlerinde ki cuntacıların tek amacı var bu devletlerin kendi ülkerindeki menfeatlerini çıkarlarını korumak...
27 Temmuz 2013 15:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler