YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hükümetin birinci görevi..."
"Hükümetin birinci görevi..."
03 Ağustos 2013 14:00
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Hükümetin birinci görevi, diğer ülkelerdeki toplumsal ayrılık ve kutuplaşmalarda taraf tutmak değil, Türk ekonomisinin menfaatlerini her yerde korumak olmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Ayhan, yazılı açıklamasında, Mısır'daki askeri darbenin Türkiye gündemini ciddi biçimde meşgul ettiğini savundu.

Hükümetin Suriye politikasına yönelik endişelerini daha önce belirttiklerini vurgulayan Ayhan, Suriye'ye ve Mısır'da meydana gelen olaylar nedeniyle Türk ihracatçısının sorunlar yaşadığını belirtti.

Ayhan, şunları kaydetti:

"Mısır'da İhvan rejiminin darbeyle devrilmesinden sonra Mısır'a yönelik dış politikamızın bir geri yansıması olarak ihracatçımızın Port Said Limanı'na Ro Ro seferleriyle göndermiş olduğu 100 civarında Türk tırı limanda adeta hapis durumdadır. Bu durumun müsebbibi de sorumlusu da siyasi iktidar ve bu iktidarın dar görüşlü, saplantılı dış politikasıdır. Mısır'daki darbeyi eleştirmek farklı bir şeydir; katliamları telin etmek farklı bir şeydir; Türk malının, Türk ihracatçısının hakkını korumak başka bir şeydir. Hükümetin birinci görevi, diğer ülkelerdeki toplumsal ayrılık ve kutuplaşmalarda taraf tutmak değil, Türk ekonomisinin menfaatlerini her yerde korumak olmalıdır."

 

AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler