YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümete Suriye eleştirisi
Partisinin grup toplantısında konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın hedefinde hükümet vardı. Demirtaş Suriye konusunda hükümetin ilkesiz bir tavır sergilediğini söyledi..
Hükümete Suriye eleştirisi
17 Nisan 2012 / 15:29 Güncelleme: 17 Nisan 2012 / 15:30

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Sadece darbeciyle hesaplaştığınız zaman iktidarı güçlendirirsiniz ama bir bütün olarak darbe zihniyeti ve kültürüyle hesaplaştığınız zaman demokrasiyi güçlendirirsiniz'' dedi.

Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Şu anda Hükümet darbecilerle hesaplaşıyor. Kötü müdür, değil ama yarımdır'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Şubat'ta tek bir demecinin olmadığını savunan Demirtaş, ''Sen nerede darbeye direndin de haberimiz olmadı '' diye sordu.

Demirtaş, ''Bizim açımızdan Çevik bir Erdoğan iki, bir fark yok. Bizi yine içerdeyiz yine cezaevindeyiz'' dedi.

Demirtaş, Hükümetin Suriye politikasında ''ilkesiz bir duruş sergilediğini'' öne sürdü. (AA)

YAVŞAK
 // Bilal
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
17 Nisan 2012 16:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler