YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümete ilginç benzetme
Erbakan, hükümeti "içi saman dolu kuşa" benzetti
Hükümete ilginç benzetme
11 Temmuz 2010 / 16:20 Güncelleme: 11 Temmuz 2010 / 21:38

Erbakan, hükümeti "içi saman dolu kuşa" benzetti

Eski Refah Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, hükümeti rakamlarla oynayarak halkı aldattığını ve narkozlamaya çalıştığını öne sürdü. Erbakan, AK Parti hükümetini içi saman dolu kuşa benzetti.

Erbakan, Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan Saadet Partisi kongresinde yaptığı konuşmada AK Parti hükumetine sert eleştiriler yöneltti. Erbakan, her şeyin berbat edildiğini ve rakamlarla oynanarak halkın aldatılmaya çalışıldığını ve halkın narkozlandığını söyledi.

Hükümetin aldığı borcu milli gelir hanesine koyarak milli gelirde artış gösterildiğini öne süren Erbakan, "Borçla iftihar edilir mi? Memleketi mahvettiniz, batırdınız. Dünyanın en çalışkan milletini açlığa, işsizliğe mahkum ettiniz. Zamanı boşa geçiriyorsunuz. Bırakın gidin. Bu sizin yapacağınız iş değildir. Çoluk çocuk işi değildir." dedi.

Milletin yalancılıkla, dolandırıcılıkla, sahte bir takım rakamlarla, televizyonların satın alınması suretiyle aldatıldığını ve narkozlanmaya  çalışıldığını öne süren Erbakan, "Efendim bunlar da hizmet ediyor, bunlar da İslam birliği istiyor, bunlar da İslam ülkeleriyle ilişkileri geliştiriyor, hanımları mesture, onlara da İslam ülkeleri liderleri saygı gösteriyor gibi birtakım aldatmalara Milli Görüşçüler kanmayan insanlandır." diye konuştu.

Konuşmasında AK Parti'yi ile Saadet Partisi arasındaki farkı 'İçi saman dolu kuş başka, canlı başka' sözleriyle açıklayan Erbakan, "Milli Görüş canlı kuştur." ifadesini kullandı.

Erbakan, Türkiye ile Suriye arasındaki vizelerin kaldırılmasının seçimlerde Saadet Partisi korkusundan kaynaklandığını öne sürdü. Bunlar da Müslümanlara hizmet ediyor zannedilsin diye verilen emirlerle hareket edildiğini iddia eden Erbakan, Suriye ile vizeleri kaldırmakla kimin aldatıldığını sordu.

Konuşmasında Milli Görüş geleneğinden gelen partilerinin yaptıkları hizmetleri anlatan Erbakan, en geç 1 yıl sonra seçim olduğunu belirterek, seçime hazırlıklı olunmasını istedi.

Irkçı emperyalizmin kendi dünyasını devam ettirmek için ilk tehlike olarak kendilerini gördüklerini anlatan Erbakan, isim vermeden AK Parti'nin de en büyük tehlike olarak kendilerini gördüğünü öne sürdü.

İktidar partisinin korkularından kendilerinden bahsetmediğini söyleyen Erbakan, "Neyi niçin yaptığını idrak etmiyor muyuz zannediyorsun? Bana bak, sen gittin bütün medyayı satın aldın, milleti narkozlamak için... Saadet Partisi'ne, Milli Görüş'e oy vermeyin, saman dolu kuşa oy verin diye. Bütün medyayı satın aldın. Seçim hazırlığı yapıyorsun. Bütün bankaları satın aldın.

Bankayı satın almak demek binasını satın almak demek değildir. O bankadan kredi alan insanları iflasla tehdit ederek istediğin yere oy vermelerini sağlamak içindir. Üçüncü olarak bütün karlı müesseseleri satın aldın, ekonomiyi kontrol altına aldın. Dış politikada tavizleri veriyorsun. Bir krala söylüyorsun, Tayyip'e İslam madalyası ver. Bunların hepsi planlı programla şekilde yapılıyor. 'Bunlar da İslam'a hizmet ediyor, bunların da hanımı mesture, bunlar da imam hatipli, bunlara da oy verilebilir' düşüncesini meydana getirmek için bu planlar yürütülmektedir."

Erbakan, hükümetin beş koldan seçimlere hazırlandığını ifade ederek, kendilerin de Allah'a sığınarak beş koldan hücuma geçtiklerini söyledi. CİHAN
       

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler