YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümete destek verecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz'de hükümetin atacağı adımları destekleyeceklerini söyledi.
Hükümete destek verecek
20 Eylül 2011 / 16:55 Güncelleme: 20 Eylül 2011 / 16:58

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki patlama ile ilgili olarak, ''Terörü her yerde her zaman, her siyasal, her inançtan kişinin, koşulsuz eleştirmesi lazım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara'da bugün vahim bir olayın meydana geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yaptığı açıklamaya göre de 3 ölü, 5'i ağır 15 yaralı olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı'nın patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediğini de ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Terörü her yerde her zaman, her siyasal, her inançtan kişinin, koşulsuz eleştirmesi lazım. Sonuçta yaşamını yitiren insanlar masum insanlar, onlar günlük meşgaleleriyle uğraşan insanlar. Terörün kurbanı oldular. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Tedavi olanlara acil şifalar diliyoruz, umarız sağlıklarına bir an önce kavuşur işlerinin başına dönerler'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Doğu Akdeniz'de sondaja başlandı dün. Hükümetten de bazı açıklamalar geldi. Siz bu ısınan suyu nasıl değerlendiriyorsunuz '' yönündeki soru üzerine de, ''Bizim o bölgede haklarımız var. Londra ve Zürih anlaşmalarına dayanıyor haklarımız. Dolayısıyla o haklarımızın korunması lazım. Bu konuda yapılacak bütün girişimleri destekleyeceğiz'' dedi.

Yeni Anayasa çalışmaları ile ilgili olarak AK Parti'den bir heyetin partileri ziyaret edeceğinin hatırlatılarak, ''CHP olarak randevu verecek misiniz '' sorusuna da Kılıçdaroğlu, ''Elbette talepte bulunurlarsa, gelirlerler, görüşürüz. Bizim düşüncelerimizi aktarırız, düşüncelerimizi paylaşmış oluruz'' yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine kendilerine davetle ilgili mektubun henüz ulaşmadığını kaydetti.  AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler