YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümete deprem eleştirisi
Hükümete deprem eleştirisi
12 Kasım 2011 15:35
MHP'den hükümete deprem eleştirisi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Hükümet elini taşın altına sokmalı, etnik fay hatlarını çatlatıp, birliğimizi yıkacak bölücü sarsıntısına neden olmaktan vazgeçmeli ve depremle mücadelede kararlı bir irade göstermelidir'' dedi.

Bahçeli, Manisa'nın Demirci ilçesinde, belediye tarafından yaptırılan bazı tesislerin temel atma ve açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Van'da meydana gelen depremin Türkiye'yi sarstığını ifade etti.

Depreme teslim olunmaması, boyun eğilmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

''Ne yapalım doğal afet deyip, göz göre intihara sürüklenmemeliyiz. Hükümet elini taşın altına sokmalı, etnik fay hatlarını çatlatıp birliğimizi yıkacak bölücük sarsıntısına neden olmaktan vazgeçmeli ve depremle mücadelede kararlı bir irade göstermelidir. Milletimiz bu konuda her yardımı yapmaya, her fedakarlığı göstermeye hazırdır. Van'a ulaşan şefkat ve merhamet elleri aynı zamanda her yıkımla baş edebilecek güçtedir. Yeter ki AKP iyi niyetli olsun. Yeter ki gizli gündemlerinden başına kaldırabilirsin.''

Bahçeli, bundan sonra doğal afetlere hazırlık konusunda Hükümetin tam bir seferberlik içinde hareket etmesi gerektiğini anlatarak, şöyle devam etti:

''Bu konuda aymazlığa, savsaklamaya ve ihmale yer yok. Hükümet yandaşlarını, yanaşmalarını aile ve sülalelerini haram paralarla zengin etmeyi bırakmalı, Türkiye'yi afetlerin tuzağından çekip çıkartacak iradeyi göstermelidir. Kendileri emniyetli binalarda oturan AKP yöneticileri vatandaşlarımızı kumdan binalara terk edecek vicdansızlığı ve acımasızlığı göstermemelidir. Biz bunların takipçisi olacağız. İstismara yeltenen AKP'nin yakasından tutacağız. Verdiği sözleri unutan AKP'nin haddini bildireceğiz ve sizlerin hakkını sonuna kadar ne pahasına olursa olsun savunacağız.''


-''Kimse hayal peşinde koşmasın''-


Türkiye'nin bugün bir çıkmazda ve sancılı bir süreçte olduğunu savunan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bölücü kalkışmalar, kangren gibi saran kanlı terör, Türk milletini karamsarlığa sevk etmiştir. Türkiye'yi bu noktaya Başbakan Erdoğan ve hükümetinin gelişmeler karşısında sergilediği aczi, teslimiyeti ve gafleti getirmiştir. AKP hükümetinin siyasi hesapları maalesef kanlı terörü yeniden hortlatmıştır. Milli birlik ve kardeşliğimizin sarsılmasına söndürülmüş bölücülüğün yeniden alevlenmesine AKP zihniyeti neden olmuştur.

Bu kimliksiz zihniyet, Türkiye'nin güvenliğini ve çıkarlarını çok ciddi şekilde zedelemiştir. Milli bekamız ve güvenliğimiz birlik ve düzenimiz için başka coğrafyalarda tehdit ve düşman aramaya artık gerek yoktur. Ancak bilinmelidir ki Milliyetçi Hareket, hain emelleri besleyenlere ve işbirlikçilere asla geçit vermeyecektir. Bu bakımdan kimse hayal peşinde koşmasın, Başbakanın yanlışlarından cesaret bulmasın. Türk milletinin gücü üzerinde yanlış hesaplar yapmasın.''


-Notlar-


MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Demirci ilçesine girişte Belediye Başkanı İhsan Temel ve partililer karşıladı.

Törenden önce belediyeyi ziyaret eden Bahçeli, çalışmalar hakkında Temel'den bilgi aldı ve partililerle sohbet etti. Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel, Bahçeli'ye plaket verdi.

Demirci'deki törenin ardından Manisa'ya gitmek üzere yola çıkan Bahçeli, İcikler beldesinde de Atatürk heykelinin açılışını yaptı. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler