YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hükümet Suriye politikasını değiştirmeli"
"Hükümet Suriye politikasını değiştirmeli"
11 Mayıs 2013 20:36
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Hatay'daki patlamayla ilgili yaptığı açıklamada, "Hükümet suriye politikasını acilen değiştirmelidir" dedi.

Hatay'da meydana gelen patlamalarda 41 kişinin hayatını kaybetmesi ve 100'den fazla kişinin ise yaralanmasına CHP kanadından tepki geldi. Memleketi Yalova'da olayı değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, hükümeti ve hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

Barış kenti Hatay'ın savaş üssüne dönüştürüldüğünü söyleyen İnce, "Şu ana kadar 41 ölü, 100 yaralı var. Hiçbir sorumlu aramaya gerek yok. Bunun sorumlusu hükümettir. Bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunun sorumlusu Ahmet Davutoğlu'dur. Hatay barış kentiydi, Hatay'ı savaşın üssü haline getirdiler. Ülkenin sınırları delik deşik olmuş. Hükümet yetkilileri de şimdi utanmadan bazen yalanlıyor ve bazen de kabul ediyorlar Amerika'nın kara harekatına destek vereceklermiş. Sen Amerika'nın kara harekatına destek vereceğine ülkenin sınırlarını koru. Bir ülkenin sınırları bir ülkenin namusudur. Ülkenin geldiği noktaya bakın. Suriye politikası tam bir rezalettir. Bu ülkenin emniyeti nerede, güvenlik güçleri nerede, bu ülkenin istihbarat teşkilatları nerede. Barış kenti olan Hatay savaşın üssü konumuna gelmiş. Bombalar insan parçaları havalarda uçuşuyor. Ülkenin geldiği bu durum karşısında Dışişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Hükümet aklını başına toplamalıdır. Hükümet ülkenin sınırlarını delik deşik ettiği bu noktada Suriye politikasını bir daha gözden geçirmelidir. Bu politika doğru değildir. Bu politika ülkeyi bir kaosa sürüklemektedir. Ülkeyi sıkıntıya sokmaktadır. Hatay tedirgin. Türkiye tedirgin. Hükümet uyuyor. Altını çizerek söylüyorum. Başka sorumlu aramaya gerek yok bu durumun sorumlusu hükümettir, Başbakandır, Dışişleri Bakanıdır" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler