YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet ezberleri bozdu!
MHP Meclis Başkanvekili Meral Akşener, iktidarı imalı sözlerler eleştirdi.
Hükümet ezberleri bozdu!
16 Mayıs 2010 / 23:30 Güncelleme: 16 Mayıs 2010 / 23:45

MHP Erzurum İl Başkanlığı tarafından " Kutuplaşma Çatışma Kıskacında Türkiye" konferansı düzenlendi. Konferansa MHP TBMM Başkanvekili  Meral Akşener ve Erzurum MHP Milletvekili Zeki Ertugay katıldı.  

Erzurum Büyükşehir Belediyesi kültür Merkezi Salonu'nda yapılan konferansta İlk olarak konuşma yapan. MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, Ülkenin kötü yönetildiğini ve arsızlar ile hırsızların ülkeyi sömürdüğünü ve talan ettiğini söyledi. Kaya daha sonra konuşmasına şöyle devam etti; "Bütün bunlara rağmen imanımız ve inancımız olduğu sürece bölünmekten korkmuyoruz. Devlet- Millet- ülkücüler olduğu sürece gönüllüleri değil ülkeyi fethederiz. İktidar ve yandaşları ellerindeki gücü kaybetmemek için Bizans oyunlarına başvuruyorlar. Bilsinler ki oyunlarının son perdelerine geldiler." 

Daha sonra kürsüye çıkan Erzurum MHP Milletvekili Zeki Ertugay, memleketin ve Erzurum'un her karesinde şehitlerin olduğunu ve bunlara rağmen son yıllarda sürekli bir gerilim siyaseti yaşandığını belirtti. Kutuplaşma ve çatışma ile Türkiye'nin gerçek gündemlerinin yok sayıldığını dile getiren Zeki Ertugay; "Şu anda çiftçinin, esnafın, sokakta çalışanın tek düşüncesi işsizlik, aşsızlıktır. Bu insanlarımızın istedikleri sağlam bir idare ve sağlam bir ekonomi.  Bir örnek verecek olursak 2002 yılına gelene kadar bir çok harpten ve ihtilalden geçen Türkiye o 80 90 yıllık sürede yüzde 4 ilerledi. Ama 2002'den bu yana geçen 8 senelik sürede Türkiye yine yüzde  4 ilerledi. Savaş dönemdi bu kadar ilerleyen Türkiye 8 yıllık sürede yüzde 5 geriledi.Türkiye her koşulda işsizine iş, aşsızına aş buldu.  Ama şu anda anaysa tartışmaları ile Türkiye'nin bu gerçek sorunları görmezden geliniyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye'nin önü kapatılmıştı. Tıpkı şuanda olduğu gibi. Şimdi milleti anlamaya çalışmanın zamanı, birbirimizle uğraşmanın zamanı değil" diye konuştu.  

Son olarak konuşan MHP TBMM Başkanvekili  Meral Akşener, İktidarda olanların 216 Milyar borçla aldığı ülkeyi 600 Milyar Dolar borca getirdiğini ve iktidara gelirken ezberleri iyi yönde bozacaklarını vaat edenlerin şimdi gerçekten ezberleri bozduğunu ifade etti.Atatürk'ün sınır dışı ettiği misyonerlerin şu anki İktidar tarafından demokrasi ve insan hakları nedeniyle tekrar serbest bırakılmasını kınayan Meral Akşener, Akdamar adasının ayinler için geri açılmasının ve Yunanistan'da Başbakanının 21 anlaşma yaparak Heybeliada Ruhban okulunu geri açmasının gerçekten de ezber bozduğunu söyledi.  

MHP TBMM Başkan vekili  Meral Akşener,  Türkiye'nin mayın döşenmiş ve temizlenmiş topraklarının  İsrail'e satışlarının durdurulmasını MHP'ye borçlu olduklarını vurguladı. Meral Akşener, Türkiye'de meşhur olan Açılımın halkın tepkisi sonucunda önce Kürt açılımı, ardından Demokratik Açılımı ve son olarak Milli Birlik ve beraberlik açılımı olarak tanımlayan Başbakanın Terörle Mücadeleden Terörle Müzakereye gittiğini ve böylece hem hukukun hem de kanunların eğildiğini belirtti.  

Başbakanın MHP'lilere Bozkurt diye hakaret ettiğini söyleyen ve kendilerini bozkurt olarak gördüklerini ve bozkurtların değil çakalların pusu kurmakla uğraştığını söyleyen Akşener, "Bu milletin içine fitneyi Başbakan koymuştur ve böylece millet başı kesilmiş tavuk gibi nereye gideceğini bilememektedir." dedi. İHA
 

KEŞKE NİÇİN GÖNDERİLDİKLERİNİ ANLATSALARDI !
 // SÜLEYMAN
Niçin gönderildiklerini anlatsalar belki utanırlar meşhur üçlü koalisyon DSP,ANAP,MHP Koalisyonunda Ülkeyi 54 Milyar dolar hortumlayıp kaçıp gitiklerini niçin anlatmıyorlar ? Hükümete Keşke biz şunları şunları yaptık siz ne yaptınız diye bilselerdi.Şimdi biraz kasa dolduya yine iştahları kabardı yemenin yollarını arıyorlar fakat şartlar artık eskisi gibi değil Millet etnik Milliyetçilere oy vermez ancak onlar şehit cenazelerinde işaret yapmaya koşsunlar....
17 Mayıs 2010 08:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler