YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HÜDA-PAR'dan saldırı açıklaması
Hüda Par Genel Başkanı Yılmaz, İHYA-Der Başkanı Aytaç Baran'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, bölgede gerginliğin uzun zamandır sürdüğünü söyleyerek, İHYA-DER üyelerinin PKK tarafından tehdit edildiğini belirtti.
HÜDA-PAR'dan saldırı açıklaması
09 Haziran 2015 / 19:28 Güncelleme: 09 Haziran 2015 / 19:31

PKK'nın kendi tabanını HÜDA-PAR'a karşı kışkırttığını söyleyen Yılmaz, "Gidişat iyi değil. Bize karşı kendi tabanlarını kin ve nefret ile doldurmuşlar" dedi.
 
Hüda Par Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, İHYA-Der Başkanı Aytaç Baran'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, bölgede gerginliğin uzun zamandır sürdüğünü söyledi ve "Bu kesinlikle kaosa hizmet eden bir saldırıdır" dedi. Yılmaz, "HDP mitingine konulan bombanın faili bulundu. Onlarca kardeşimiz hapsedildi hala birileri faili meçhul. Ben emniyetin de iyi niyetli olmadığını, saldıranlara cesaret vererek kaos planına hizmet ettiğini düşünüyorum" diye konuştu.

"PKK kendi tabanını bize karşı kışkırttı"

PKK kendi tabanını bize karşı kışkırttı PKK'nın kendi tabanlarını Hüda Parlılara karşı kışkırttığını ifade eden Yılmaz, "Gidişat iyi değil. Bize karşı kendi tabanlarını kin ve nefret ile doldurmuşlar. Birilerinin oyununa da gelinmiş olabilir. Böyleyse de en üst düzeyden açıklama yapmalıdırlar" şeklinde konuştu.
Şehitlik'teki çatışmaları sorduğumuz Yılmaz, o konuda bilgisi olmadığını ancak Aytaç Baran'ın vurulmasının ardından polisin mahalleye gittiğini söyledi.

"PKK tehdit ediyordu"

Daha önce defalarca İHYA-Der ve üyelerinin PKK yanlısı YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) tarafından tehdit edildiğini kaydeden Yılmaz, "YDG-H'nin sosyal medya hesabından saldırılar düzenleyecekleri açıklamaları vardı. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, PKK'nin bir açıklama yapması lazım" şeklinde konuştu.

 // koc
daha bundan sora olacakları görün akacak herkanın sorumlusu hdp ye oy veren ve kendilerini cağdaş görenlerlerdir bundan sorraki akacak kanda sizin mührünüz olduğunu unutmayın...
09 Haziran 2015 19:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler