YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HÜDA-PAR İl Başkanı Diyarbakır'da olanları anlattı
HÜDA-PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, IŞİD gösterileri sırasında Diyarbakır'da ve HÜDA-PAR binalarına saldırılarda neler olduğunu anlattı.
HÜDA-PAR İl Başkanı Diyarbakır'da olanları anlattı
18 Ekim 2014 / 02:53 Güncelleme: 18 Ekim 2014 / 07:19

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın sunduğu 'A Politik' programının konuğu HÜDA-PAR Diyarbakır  İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, Diyarbakır'daki gösterilerin perde arkasını araladı.

Tanrıkulu yaşananları şöyle anlattı:

"PKK din karşıtı ideolojiye sahip"

Kendi tabanlarını İslam'a ve kendilerine karşı büyük bir kinle beslediler. Günlerce bunun propagandasını yaptılar. Ayın 5'inde Mehmet Öcalan'ın, Abdullah Öcalan'ı ziyaret ettikten sonra yapmış olduğu açıklama var: "Bölgede hiçbir IŞİD'çi bırakılmayacak. Bunlar tamamen yok edilecek."

İkinci bir husus, KCK-PKK'nın yapmış olduğu bir açıklama var: "Kuzey halkımız IŞİD çetelerine uzantılarına ve destekçilerine yaşam şansı tanımamalıdır."

"PKK-HDP, HÜDA-PAR'a savaş açmadı"

Bu olaylar yaşandığında, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt açıklamasında; "Bunların yalnız Diyarbakır'da 400'e yakın dernekleri vardır. Kur'an Kursları adı altında örgütlenmişler. Bugünü yarına bırakmayalım, ne gerekirse yapalım, bunların hepsi birdir" deyip, bütün İslami camiayı, şeriatlarını bu vandallara hedef gösterdi. PKK-HDP'nin açmış olduğu bu savaş kesinlikle HÜDA-PAR'a açılmış bir savaş değil. Bunun  özellikle Türkiye kamu oyunun çok iyi bilmesi gerekir.

PKK ideolojik olarak Marksist olduğu için din düşmanı bir örgüttür. 30 yıllık mücadelesinde kendi yetiştirmiş olduğu adamları tamamen Marksist bir ideoloji üzerinden yetiştirdi. Halk ayrı ama bunlar İslam düşmanı. Bir sürü İslam düşmanı eylemleri oldu.

Selahattin Demirtaş ve Zübeyde Zümrüt'ün açıklamasından iki saat sonra başta Diyarbakır İl Başkanlığımız olmak üzere, camiler,köyler kuşatma altına alındı ve olaylar meydana geldi. Biz de bütün üyelerimize mesaj çektik. Bütün üyelerimizin İslami toplum kuruluşlarında, il ve ilçe başkanlıklarında veya hayır kurumlarında bulundukları yerde güvenlik zafiyeti olduğu için herkes meşru müdafaasını yapsın, dedik. Meşru müdafaa insani bir haktır.

"Bize saldıran 11 kişiyi binada bir gün tuttuk"

İl başkanlığımıza 7-8 kere saldırı teşebbüsü oldu. Partimize saldırmaya çalışan, arkadaşlarımızı öldürmeye çalışan, 11 kişi etkisiz hale getirildi. Bunların isimleri ve görüntüleri elimizde. Bu 11 kişiyi, kendilerine bir şey olmasın diye il başkanlığında ayrı yerde tuttuk. Bizi öldürmeye gelmiş, eylem üzerinde etkisiz hale getirilmiş kişileri biz kendi il binamızda koruma altına aldık.Olaylar yatıştıktan bir gün sonra da güvenlik güçlerine ellerimizle teslim ettik.

Bize öldürmeye gelen kişileri biz koruyoruz, yediriyoruz, içiyoruz. Ama bu vahşi barbarlar bizim kardeşlerimizi alçakça katlediyorlar. Aradaki zihniyet farkını bütün insanlar görsün. Bu olayda getirilen Yezidiler ve Kobanililer kullanıldı.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler