YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK düzenlemesine 'ötanazi' benzetmesi
HSYK düzenlemesine 'ötanazi' benzetmesi
21 Ocak 2014 12:05
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HSYK düzenlemesini eleştirerek, 'Hakim ve savcıların mevcut sisteminin hedefe konulması milletimizi yok saymaktır. Uluslararası hukuk reformuna ötanazi uygulanmaktadır' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, HSYK düzenlemesini eleştirerek, "3,5 yıl önce evet oyuyla anayasaya hükmü olan hakim ve savcıların mevcut sisteminin hedefe konulması milletimizi yok saymaktır. Uluslararası hukuk reformuna ötanazi uygulanmaktadır" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugünü durumdan her kesimin rahatsız olduğunu belirterek, "Ekonomik sorunlar alabildiğine tırmanmaktadır. İşsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk insanları hırpalamakta, keyfini kaçırmaktadır. Hükümet kul hakkına göz koyarken, çalışanlarımızı, emeğiyle geçinen kardeşlerimizi, helal kazancın ardından koşan vatandaşımızı ekonomik felakete rehin bırakmıştır. Türkiye ekonomisi alarm zilleri çalmaktadır. Dövizdeki yükselme herkesi endişelendirmekte, özellikle de sabit ücret ve maaşla geçinen milyonları darboğaza itmektedir" ifadelerini kullandı.

Emeklilikte yaşa takılanlara da değinen Bahçeli, "Milliyetçi Harelet Partisi sorunun çözüme kavuşturulması için gerekli destek ve katkıyı vermeye hazırdır. AKP hükümeti emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını görmezden gelmekte, taleplerini önemsememekte, hallerini umursamamaktadır. Kara paracılara, kaçakçılara, teröristlere kucak açanlar, emeklilikte yaş bekleyenleri görmemeler, onları hiç gündemine almamaktadır" diye konuştu.

"Cevap 30 Mart'ta"

30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere 69 günlük süre kaldığını hatırlatan Bahçeli, "Seçimler yaklaştıkça, siyasi tansiyon yükselmekte, anlaşmazlıklar ve anormallikler yaygınlaşmaktadır. İlaveten siyasi üslup dibe vurmuştur. Hakaretler havada uçuşmakta, husumetten beslenen odaklar tahammülleri zorlamaktadır. Mahkeme kararı olmadan, illegal yöntemlerle kaydedilenler çarşaf çarşaf yayınlanmaktadır. Manşetler ve sanal medya video ve kaset pazarı olmuştur. Anayasa’nın 20, 22, 25. maddeleriyle, TCK’nın 132 ve 133. maddeleri alenen çiğnenmektedir. Türkiye her açıdan bir kördüğüm içindedir. Türkiye her seviyede keskinleşen ve genişleten huzursuzlukların sancısını yaşamaktadır. Devlet ve toplum hayatı ihtidalar ve ihtiyaca muhtaçtır. Siyaset ise sağduyu ve sakinliğe ihtiyaç duymaktadır" dedi.

Başbakan Erdoğan’a en iyi cevabın ve demokratik karşılığın 30 Mart’ta verileceğini söyleyen Bahçeli, "Türk milleti 30 Mart’ta güzele, adalete, hakkaniyete ve doğruya bağlılığını kanıtlayacak. 17 Ocak’tan 19 Ocak’a kadar süren ve oldukça yoğun geçen İstanbul ziyareti çok verimli ve heyecanlı olmuştur. İstanbullu kardeşlerimizin ilgisi, gösterdikleri yakınlıkları, sergiledikleri dostane tavırları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir" şeklinde konuştu.

Bahçeli, İstanbullu vatandaşların üzgün olduğunu belirterek, "Türkiye her açıdan bir kördüğüm içindedir. Yine gördük ki, İstanbul, müşrik, dürüst, ilkeli, milli ve vicdani bir yönetimin özlemini çekmektedir. Istanbul İapay gündemlerde asıl sıkıntıları gizleyen, asıl problemlerin üzerini örtmeye körü niyetli iktidardan mustariptir. İstanbul ülkemizin tüm güzelliklerinin muazzez bir bakiyesidir. Burası kurtulursa Türkiye rahatlayacak, burası huzur bulursa Aziz vatanımıza bahar ve gerçekçi bir barış iklimi hakim olacaktır" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı almak için kendilerine güvendiklerini ifade eden Bahçeli, "Ne AKP, ne CHP, ille de MHP, Ne AKP, ne CHP, bu defa MHP. Ne AKP, ne CHP Allah’ın izni, milletimizin iradesiyle herkes için MHP. İnandık, başaracağız. Karar verdik, zafere ulaşacağız. Sabrettik, mutlu sona inşallah varacağız" dedi.

 

İHA

13:42
 // Rasim DUMAN
ALLAH (C.C.) Başbakanımızı başımızdan eksik etmesin. Ulke meseleleriyle ilgili birtek projesi olmayan, sade suya tirit beyanatlarla idare-i maslahat eden "liderler" oldugu muddetçe, yeri saglam....
21 Ocak 2014 13:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler