YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hızlı adımlarla geleceğe yürüyoruz"
"Hızlı adımlarla geleceğe yürüyoruz"
27 Temmuz 2013 07:40
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, çağdaşlığı yakalama bakımından hızlı adımlar ile geleceğe doğru yürüdüklerini söyleyerek, “ Demiryolları da karayollarıyla çekişircesine büyük bir hizmet atağına geçti" dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyon ve Sinyalizasyon Projesi'nin yüklenici firması tarafından verilen iftar yemeğine katıldı.

Şahin, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmada, ramazan ayı süresince birçok programa katıldığını ancak işçilerle yaptığı iftarların kendisi için ayrı bir önem arz ettiğini söyledi.

Karabük’ün özellikle son yıllarda birçok bakımdan önemli yatırımlar almış bir il haline geldiğini anlatan Şahin,” Bundan bir yıl önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakerece Egemen Bağış ile Irmak - Zonguldak arası demir yolunun modernize ilgili olarak bir projeyi başlatmıştık. Bu projenin çalışmaları bir yıldır büyük bir hız ile devam ediyor. Ülkemiz her yıl her ay biraz daha gelişiyor. Çağdaşlığı yakalama bakımından hızlı adımlar ile geleceğe doğru yürüyor.

Türkiye son 10 -11 yıl içinde karayollarında önemli bir mesafe aldı. Duble ve bölünmüş yollar ile şehirlerarası ulaşım artık daha kolay hale geldi. Demiryolları da karayolları ile çekişircesine büyük bir hizmet atağına geçti. Bunun en büyük örneği burada uygulanmakta olan projedir. Sizler de bu projede emeğiniz ile hizmet ediyorsunuz” dedi.
Horasan erenler deyince Hoca Ahmet Yeseviyi hiçbir zaman unutmadıklarını ifade eden Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hoca Ahmet Yesevi’nin yetişen büyük zatlar Anadolu’nun Türkleşmesi ve Müslümanlaşması için önemli görevler yaptılar. Bu çevrede de onların kabirleri vardır. Onların gayretleri ile bu vatan bize bir nevi vatan olmuştur. Onlarda şükranlarımızı ifade ediyorum.

Ahmet Yesevi aklıma gelince onun bir sözü var onu hiç unutmam. Şöyle bir tavsİyede bulunur, “Güçlüyken kavgadan vazgeç. Muhtaçken başkasına da yardım et” bu sözü kafamızın ve gönlümüzün bir yerine mutlaka nakş edelim. Bunu yapabilen insan örnek insandır. Bunu yapabilen insan elinden ve dilinden başkalarının güvende hissettiği insandır. Şu mübarek geceler ve günler bize bu günler hatırlatıyor. Süratle bu mübarek günler geçiyor. Ramazan Bayramına kavuşmamıza az kaldı.”

Düzenlenen iftara, Karabük Valisi İzzettin Küçük, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, TSO Başkanı Sedat Namal, KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel ile yüklenici firma yetkilileri ve çalışanları katıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler