YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hilmi Özkök'ten Bahçeli'ye eleştiri
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Orgeneral Necdet Özel’e yönelik sözlerini eleştirdi.
Hilmi Özkök'ten Bahçeli'ye eleştiri
28 Şubat 2015 / 09:39 Güncelleme: 28 Şubat 2015 / 09:41

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Şah Fırat operasyonu nedeniyle sert bir şekilde eliştirilen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e destek verdi.

Hürriyet gazetesine konuşan eski Genelkurmay Başkanı Özkök, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Harbiye’de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın” şeklindeki sözlerinin “yenilir yutulur gibi olmadığını” söyledi.

Hilmi Özkök, şöyle konuştu: 

"Necdet Paşa’yı bütün kalbimle, yürekten destekliyorum. Genelkurmay Başkanı, siyasiler karşısında eli kolu bağlı bir insan. Kendisine böyle saydırmak adalet mi? Bu Sayın Bahçeli’ye yakışır mı? Şekil ve ifade tarzı açısından kendisine yakıştıramadım. Askerlerin siyasetçilere cevap vermesinin demokrasimizi nasıl etkilediğini maalesef biliyoruz ama bu kadar kırınca da cevap verilir. Vatan sevgisi askerlerin tekelinde mi? Siviller vatanı askerlerden daha mı az seviyor?

Büyük karargâhlarda birçok birimin hazırladığı çalışmaların sonuçları masaya yatırılarak önemli kararlar alınır. Komutanın yanında en az 1 Orgeneral, yani 2’nci Başkan, 7-8 Korgeneral (J Başkanları) ve onların ekipleri olur. Onlar en güncel bilgi ve analizleri getirirler, ihtimaller değerlendirilir ve o kararlar verilir. Bu (Süleyman Şah Operasyonu) da başlı başına bir vakadır. Değişik yorumlar yapılıyor. ‘Vatan toprağı verildi’, ‘Vatan toprağı yer değiştirdi’ diyen var. Saygı duymak lazım. Ama inancım odur ki (TSK’da) duygusallıkla, eksik bilgi ile karar verilmez.”

 

NTV

Sayın Paşam!
 // Halîme Gözüpek
Son zamanlarrda, her ne pahasına olursa olsun iktidar olmak, koltuk kapmak uğruna birilerinin beyinleri öylesine sulandıki onlar her türlü zırvalamayı meşru hale getirdiler!!...
28 Şubat 2015 Cumartesi 10:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler