YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hiçbir ülkede iktidarla muhalefet bu kadar kavgal
"Hiçbir ülkede iktidarla muhalefet bu kadar kavgal
"Hiçbir ülkede iktidarla muhalefet bu kadar kavgal
22 Temmuz 2008 / 12:25 Güncelleme: 22 Temmuz 2008 / 00:00

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


Bugün 22 Temmuz. Miletin durmak yok yola devam dediği bir gün. 5 yıldır siyasi partinin icraatını onayladı. Halk iktidardan memnuniyetini ortaya koydu.


-Kazanan güven ve istikrar olmuştur. Bize oy vermeyenlerin de mesajını anlıyorum ve alıyorum demiştim. İradelerini saygıyla karşılıyorum. Bütün vatandaşlarımız birdir, beraberdir. Onların derbi bizim derdimizdir. Herkes için adalet ve demokrasi ve adalet için yola çıktık.


- Bazı meseleleri halının altına süpüren eski siyaset tarzını asla benimsemedik. Türkiye ne çektiyse halının altına süpürme siyasetinden çekmiştir.


- Türkiye sorunlarla yüzleşmezse büyüyemez. Ülkenin çözümsüz hiçbir meselesi yoktur Yeter ki birbirimize güvenelim. Aynı idealler etrafında birleşelim. Yeter ki şeffaf demokrasiye inanalım.


- Biz toplumsal ihtilaflardan beslenen siyaseti benimsemedik. İçe kapanmacı yaklaşımı savunsak AB katılım sürecinde olmazdık.


- Türkiye bazıları farkında olmasa da geniş boyutlu değişim yaşamaktadır. Ülkede siyasi, ekonomide hukukta ve soysal amlanda hep


- Yerleşik alışkanlıkları değiştirdik. Millet siyaseti tayin edecek iradeyi gösteriyor. Uzlaşma yüzde yüz olmaz. Kahır ekseriyetle uzlaşma olur. Geri vitese takacak halimiz yok.


- Dünyanın hiç bir ülkesinde iktidarla muhalefet bu kadar kavgalı olmaz. Demekki taraflarda eksiklikler var. Bir araya gelmeye kaçarsanız kusura bakmayın iktidar nereye kadar.


- Halkta bütünleşme varsa mesele bitmiştinr. Biz buna bakarız. Kimse bu makamlarda kalıcı değildir.


Erdoğan'ın toplantı yorumu: Hayırlı olsun


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili görüşme tarihini bugün belirleyecek olmasını, "Bilemem ki, Hayırlı olsun" şeklinde değerlendirdi.


Başbakan Erdoğan, Meclis'e gelişinde, AK Parti hakkında Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından açılan davanın görüşme tarihinin bugün belirleneceği hatırlatılarak, görüşünün sorulması üzerine, "Bilmem ki, hayırlı olsun" şeklinde değerlendirdi.


AK Parti hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili Anayasa Mahkemesi heyetinin, bugün yapacağı gündem toplantısının ardından kapatma davası için gün belirlemesi bekleniyor.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler