YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hiçbir başbakana nasip olmayan anısını anlattı
AK Parti'nin İstanbul Milletvekili adayı Uğur Işılak, memleketinde büyük coşkuyla karşılandı.
Hiçbir başbakana nasip olmayan anısını anlattı
16 Mayıs 2015 / 23:20 Güncelleme: 16 Mayıs 2015 / 23:24

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'la birlikte memleketi olan Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde dün akşam miting düzenleyen Uğur Işılak'a ilgi büyük oldu. Miting için ayrılan alan yetersiz kalınca izdiham yaşandı.

Mitingde onbinlerce kişiye seslenen Işılak hemşehirlerinden 7 Haziran'da yapılan seçimlerde AK Parti adayları için destek istedi. 

Kazlıçeşme anısını anlattı

"Sizlere siyasi nutuk atmak, çocukça vaatlerde bulunmak üzere gelmedim. Biz nutuktan, vaatten, hileden, yalandan anlamayız. Bizim işimiz gönül işidir. Hizmettir, muhabbettir, aşktır... " diyen Işılak, alanda sürekli dua eden bir vatandaşı görünce kendisine teşekkür etti ve "bu bana bir anımı hatırlattı" dedi. Ve Cumhurbaşkanıyla ilgili  anısını paylaştı;

Kazlıçeşme Mitingi'nde 1,5 milyona yakın gönül ordusu vardı. Gezi'de üç-beş ağacı bahane ederek uluslararası aktörlerin piyonu olanlara karşı milletimiz oyunu bozmak için Reis'inin yanındaydı. Tabii ki biz de oradaydık. Tayyip Bey konuşurken biz de hemen arkasındaydık.

Orada 'Kemal Efendi' diye bilinen gönül gözü açık bir zat vardı ve 1,5 saat boyunca yani Reis'in konuşma süresince gözyaşlarıyla dua etti. O dua ettikçe bizim gözlerimiz doldu. Dedim ki şu Cumhuriyet Tarihi'nde kaç lider, gözyaşları içinde dua eden bir gönül erinin sevgisine mazhar olmuştur... Dua almak nasip işidir. Önce dua edilmeyi hak etmek lazım. Hamdolsun ki, Tayyip Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanının ve Ahmet Davutoğlu gibi bir Başbakanın döneminde siyaset yapmak nasip oldu."

Işılak, 'Hem Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan hem de Başbakanımız sayın Davutoğlu ile aynı dönemde siyaset yapacak olmak benim için tarihtir. Aday olmam her iki ismin teveccühü ile oldu. Her ne kadar İstanbul milletvekili adayı olsam da Ankara ve Şereflikoçöhisar için de çalışacağım. 7 Haziran'da seçilip milletin meclisine girersem kültür alanında büyük işlere imza atacağız' dedi.

 

HABER 7 / FERHAT ESNEK

 // mehmet
Sayin isilak ben dahil konyadan boyle bir cok dua edén var .aynen senindedigin gibi alim tanidigim iki buyuk zaatta var cumhurbaskanimizi yillardir hep aglayarak ve dua ederek dinletiz allah sizleri muaffak etsin bir an bile gaflete dusurmesin insaallah....
17 Mayıs 2015 04:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler