YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hiç yakışık almadı, hiç olmadı"
"Hiç yakışık almadı, hiç olmadı"
17 Ağustos 2013 16:21
Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Başbakan Bekir Bozdağ’ın Hacıbektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinliklerinde saldırıya uğramasından dolayı son derece üzgün olduklarını ve olayın tüm Alevilere maal edilmemesi gerektiğini söyledi.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hacıbektaş Veli Anma Törenlerine katılan Başbakan Bekir Bozdağ’a karşı yapılan saldırıyı değerlendirdi.

Saldırının bir anda meydana geldiğini ve saldırganın Bozdağ’ın çenesine vurduğunu ifade eden Selmanpakoğlu: “Şahıs önce bir konuşuyormuş gibi, bir şey soracakmış gibi bakana yanaşmış ve dolayısıyla da korumalar dolayısıyla herhangi bir şey yapacağından şüphelenmemişler. Öyle bir ortam içerisinde sayın bakanın bizzat çenesine vurmuş Sayın bakan kendiside vurduğu yeri gösterdi” dedi.
 

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Selmanpakoğlu, saldırganın arkasında hiçbir kesimin bulunmadığını ve yapılan bu saldırıyı tasvip etmediklerini kaydetti. 

Selmanpakoğlu: “Üzülmemek mümkün değil yani kim olursa olsun. Biz ‘İncilsende incitme, Düşmanının da insan olduğunu unutma’ diyoruz ondan sonrada bu düşüncenin, bu felsefenin merkezi olan Hacıbektaş’ta böyle bir olayın olması tabi ki yaralayıcıdır. Tabi ki demokratik kitlelerde protestolar olabiliyor. Bu dünyanın her yerinde var. Ama o iş başka böyle bir fiili hareket başka. Bu fiili hareket kimden gelirse gelsin asla kabul edilemez hele Hacıbektaş anma etkinliklerinde hiç kabul edilemez. O yüzden üzüntümüz çok daha büyük. Hiç yakışık almadı, hiç olmadı. Üzgünüz onun için. Ama bir kişinin hatasını bunun Alevilere yüklemek, bütün aydınlara yüklemekte konuyu başka taraflara götürür” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ı önümüzdeki günlerde tekrar Hacıbektaş’a davet edeceklerini de belirten Selmanpakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben canı gönülden sayın bakanın Hacıbektaş’a tekrar gelmesini ve bizim Hacıbektaş halkının asla böyle bir düşünceyi tasvip etmeyeceğimizi yaşayarak görmesini dilerim. “

 

İHA

17:37
 // UNUTUN GİTSİN
Eminim aleviler bu menfur hadiseden dolayı büyük bir mahcubiyet içerisindedirler. Misafire değil bir fiske, en ufak bir yanlış dahi onları utandırır. Her toplulukta olduğu gibi, böyle aşırı uç düşünenler olabilir. Bizim iftar yemeğimize katılan bir alevi kardeşimize, Allah muhafa böyle bir saldırı olsaydı, aynı şekilde biz de utancımızdan yerin dibine girerdik. Unuttuk gitti. Muhammediyem bir Bekdaşi dost isterem. Bektaşiyem ben, bir Muhammedi can isterem....
17 Ağustos 2013 17:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler