YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Heyecanlı...!
Tüm Türkiye'nin heyecanla izlediği CHP Kurutayı için Kılıçdaroğlu'nun eşi Sevim Hanım, "Biz hiç heyecanlı değiliz" dedi
"Heyecanlı...!
22 Mayıs 2010 / 17:18 Güncelleme: 22 Mayıs 2010 / 17:18

CHP Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu, kurultay nedeniyle çok büyük heyecan yaşamadığını belirterek, "Kalktık, torunumuzu öptük ve kurultaya geldik" dedi. 

 
 

CHP'nin bugün gerçekleştirilen 33. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Kemal Kılıçdaoğlu'nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu, eşini kurultayda yalnız bırakmadı. Daha önce eşinin siyasete girmesine sıcak bakmayan Sevim Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu'ndaki kurultaya Kılıçdaroğlu ile birlikte geldi. Sevim Kılıçdaroğlu, yaşanan izdiham ve eşine gösterilen aşırı ilgi nedeniyle ezilme tehlikesi geçirdi.  
 

Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ayrı, partililerin arasında oturan Sevim Kılıçdaroğlu, İHA'nın sorularını yanıtladı. Sevim Kılıçdaroğlu, " Çok güzel duygular içindeyim. Mutluyum. Diğer kurultaylara göre bu kurultayın biraz daha heyecanlı olmasını bekliyordum. Ülkemizde yaşanan son gelişmeler işi bu noktaya getirdi" dedi. Sevim Kılıçdaroğlu, sabah kurultaya nasıl hazırlandıklarına ilişkin soru üzerine, "Eşimin de, benim de çok heycanlı olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Eşim biraz yorgundu tabi. Son günlerin verdiği yorgunluk. Geç saatlere kadar çalışmıştı. Uyku düzeni bozuldu. Normal, sıradan bir gün gibiydi. Kalktık, torunumuz vardı, onu öptük ve kurultaya geldik" diye konuştu. 'Eşinizle yurt gezilerine katılacak mısınız?' sorusuna ise Sevim Kılıçdaroğlu, "Bire bir her yere giderim diye birşey söyleyemem. O günkü şartlara göre, kendi durumum, eşimin durumuna göre... Çoğunluğunda yanında olmayı düşünüyorum" karşılığını verdi.  
 

Bu arada kurultayda Kılıçdaroğlu için imza veren delegeler, tüzük gereği tek tek Divan'a gelerek yeniden adaylık başvurusuna resmi imzalarını verdiler. Kılıçdaroğlu, imzaların verilmesinden kaynaklanan boşlukta salon dışına çıkarak delgelerle sohbet etti.  
 

Bu arada Divan Başkanı Kemal Anadol, dün akşam kalp krizi geçiren Kayseri İl Başkanı Enver Özdemir'in sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Anadol, Özdemir'in kalp krizi geçirdiğini, zamanında yapılan müdahale sayesinde Özdemir'in sağlık durumunun şu anda iyi olduğunu belirtti. İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler