YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hesap vermekten kaçmayız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, 'CHP'nin hiçbir mensubu, yargı önünde hesap vermekten kaçmaz.' dedi.
Hesap vermekten kaçmayız
02 Ocak 2012 / 20:59 Güncelleme: 02 Ocak 2012 / 21:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, ifade vermesiyle ilgili olarak, ''Hesap vermek, namuslu görevlerdendir. Dolayısıyla CHP'nin hiçbir mensubu, yargı önünde hesap vermekten kaçmaz. Ancak karşı karşıya kaldığımız şey, yargı ve yargıya hazırlık yapan adil adli kovuşturmalar değildir'' dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Güler, toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında MYK'da ele alınan konular hakkında bilgi verdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Birgül Ayman Güler, Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye'nin randevu talep ettiğini ve yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, şüpheli sıfatıyla bugün ifade verdiğini ve serbest bırakıldığını anımsatan Güler, Kılıçdaroğlu'nun, Kocaoğlu'nu aradığını, desteklerini ve her zaman onun yanında olduklarını ifade ettiklerini aktardı.

Güler, ''Hesap vermek, namuslu görevlerdendir. Dolayısıyla CHP'nin hiçbir mensubu, yargı önünde hesap vermekten kaçmaz. Ancak karşı karşıya kaldığımız şey, yargı ve yargıya hazırlık yapan, adil adli kovuşturmalar değildir'' diye konuştu.

Barbaros Dinçer'in, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini üstlendiğini kaydeden Güler, Kadın Kollarında da geçici Merkez Yürütme Kurulu ile çalışmalarını sürdürmeye başladıklarını söyledi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler