YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hesabınız varsa milletle görün, çamur atmakla olm
"Hesabınız varsa milletle görün, çamur atmakla olm
"Hesabınız varsa milletle görün, çamur atmakla olm
16 Ağustos 2008 / 18:14 Güncelleme: 16 Ağustos 2008 / 00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, hakkındaki iddialara canlı yayında cevap verdi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkında ileri sürdüğü iddiların çarpıtılmış veya saptırılmış bir belgeye dayandırıldığını ifade etti.


Dişli, TBMM'de AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, hakkındaki iddialara cevap verdi. Dişli, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkındaki iddiların çarpıtılmış veya saptırılmış bir belgeye dayandırıldığını ifade etti.


Dişli, kendisinin bütün kazanımlarının alınteri ve emeği ile elde ettiğini, kazancına hiç bir zaman gayri meşru ve ahlaki bir şey katmamış bir kişi olduğunu söyledi. Dişli, hiç bir zaman gayri ahlaki ve meşru hiç bir işin içinde olmadığını belirtti. Son bir haftaya kadar kendisiyle ilgili hiç iddianın gündeme gelmediğini ifade eden Dişli, hiç kimseye verilmeyecek bir hesabının olmadığını ifade etti. Bir insanın elli yıllık itibarının yok edilmek istendiğini belirten Dişli, basının ve siyasilerin bir santaja alet edildiğini, temiz insanların haysiyeti ile oynandığını belirtti. Kendisine yapılan haksızlığı yapanların bunu itiraf etmeleri durumunda bile izlerini silmenin mümkün olmadığına işaret eden Dişli, "Bu haksızlığı yapanları, bu iftirayı atanları bu mübarek günün gecesinde Allah'a havale ediyorum ve millete ediyorum.


Birilerinin AK Parti ile görülecek hesabı var ise, bu iftira ile çamur atmak ile görülmez. Hesap milletle görülür. Çok hesaplar gördük. Milletimiz kendisi için çalışanı da, çamur atanı da çok gördü. Çok da iyi seçer" dedi.


Basında yer alan belgenin, eski ortağına kredi temininde yardımcı olduğunu gösteren belge olduğunun altını çizen Dişli, "Bu belge hukuki formatla hazırlanmış belge değildir. Bu belgeyi bir hukukçu da hazırlamamıştır. Bu, iş takibi veya rüşvet belgesi değildir. Rüşvet belgesine iki adet şahit tutulur mu ? Rüşvet belgesi dört kişiye dört nüsha yapılıp dağıtılır mı ? Bu iddia etmek akıl, mantık veya vicdanla bağdaşmaz. Bu olayın aslı basına yansıtıldığı gibi değildir" diye konuştu.


Dişli, basının ve siyasetçilerin yapmadığı araştırmayı kendisinin yaptığını belirterek, "İftiraların basın yer aldığı günden beri konunun aslı nedir, ne olmuştur, nasıl olmuştur? Bilgi belgelerini toplamaya çalıştım. Açıklamada geç kalmamın nedeni de budur" diye konuştu.


PLAN DEĞİŞİKLİĞİNİ CHP'Lİ BELEDİYE YAPTI


Kendisinin olayla ilgisi ve bilgisinin olmadığını tekrarlayan Dişli, olayın aslının imar değişikil çalışmasını ilk başlatan 2002 yılında CHP'li Silivri Belediyesi olduğuna dikkat çekti.


Dişli, Silivri Belediyesi'nin yaptığı imar düzenlemesinde, bölgeyi işyeri olarak kabul eden imar planı değişikliği kararının alındığını hatırlattı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler