YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkesi servet sahibi zannediyor
Liderler arasındaki bisküvi polemiği sürüyor... "Bisküvi MHP, kuru fasulye CHP döneminde hayal olmuştur" diye Edoğan'a Bahçeli'den cevap geldi... Bahçeli, Başbakan herkesi kendi çevresinde olduğu gibi servet sahibi zannediyor" dedi...
Herkesi servet sahibi zannediyor
16 Mayıs 2011 / 15:21 Güncelleme: 16 Mayıs 2011 / 15:26

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Sayın Başbakan, çevresine baktığı zaman herkes huzurlu, mutlu ve servet sahibi, bir eli yağda, bir eli balda zannediyor, 'bu ülkede yaşayan herkes benim çocuklarım' gibi zannediyor'' dedi.

Bahçeli, beraberindeki MHP Amasya İl Başkanı Fatih Coşar, milletvekili adayları Kadir Ekercan, Kenan Erzurumlu ve İsmet Saka ile Yavuz Selim Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı.

12 Haziran seçimlerine Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik yönden bunalımlı bir atmosferde girdiğini ifade eden Bahçeli, seçimlerin, milletin geleceği için bir karar anı olacağını vurgulayarak, herkesten oy kullanmasını istedi. Bahçeli, ''Bu seçimlerin herhangi bir şekilde lekelenmemesi ve gölgelenmemesi için seçimlere hile karıştırılmaması için, Türkiye genelinde her yerde her sandığın olduğu yerde sağlıklı bir seçimin gerçekleştirilebilmesi için, seçime katılmak isteyen aziz vatandaşlarımız için her türlü güvenliğin sağlanabilmesi için, iktidara çok büyük bir sorumluluk düşmektedir. Eğer bunları başarır, büyük milletimize yakışır demokratik olgunluk içerisinde vatandaşlarımız iradeleri ile neyi ortaya koyar ise hep beraber ona saygı duymak mecburiyetindeyiz. Çünkü bu ülke sizin, dolayısıyla karar da sizin olmalıdır'' diye konuştu.

Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bugün 6 milyon vatandaşımız işsizdir, özellikle bunların arasında yüzde 22'si genç işsizdir. Yani her türlü fedakarlıkla yetiştirdiğimiz eğitimini sağladığınız ya liseden ayrılmış ya üniversiteyi tamamlamış evlatlarınızın, aylar yıllar geçmenize rağmen işsiz olduğunu görüyorsunuz. Öte yandan artık çalışma umudunu kaybetmiş, kalıcı bir işi olmayan, ailesine bir lokma ekmeği götürebilmek için sabahın erken saatlerinde gündelik iş peşine koşup akşama kadar bir yevmiye ile bir veya iki gün çalışıp diğer günler boş gezen milyonlarımız var. Sayın Başbakan bu gerçeği görmüyor. O, Türkiye'ye miyop gözle bakıyor. O gözle gördüğü partinin yöneticileri, milletvekilleri, bakanları onların yandaşları, yalakaları ve çocukları. Onlar, her türlü imkana kavuşmuş, 16 yaşında mısır ticareti ile 17 yaşında gemiciliklerle başlayıp filo sahibi olmaya ve her türlü imkana kavuşan insanlar var. Sayın Başbakan, çevresine baktığı zaman herkes huzurlu, mutlu ve servet sahibi bir eli yağda bir eli balda zannediyor, 'bu ülkede yaşayan her kez benim çocuklarım gibi'' zannediyor.''

''ÇOCUKLARININ ÖNLERİNE BİR ŞEY KOYAMAYAN MİLYONLAR VAR''

Bahçeli, diğer bir sorunun da yoksulluk ve mecburi göç olduğunu belirterek, Türkiye'de 12 milyon 500 bin kişinin açlık sınırının altında yaşadığını kaydetti.

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

''Muhterem Amasyalılar bu birinci sorun işsizlik ise onu tamamlayan ve hayata yansıtan aileye yansıtan ise beraberindeki yoksulluktur. Bu ülkemizde milyonlarca insanımız yoksuldur. Yoksulluk sınırı altında kalan 18 milyondur. 12 milyon 500 bin kişi ise açlık sınırının altındadır. Açlık sınırı demek 4 kişilik bir ailenin sağlıklı beslenebilmesi için mutfak masraflarını karşılayabileceği bir gelire sahip olmaması halidir. Yani evine aş götüremeyen, başkaları yerken onlara bakan ama kendi çocuklarının önüne bir şey koyamayan milyonlar var. Bütün bunlar yan yana geldiğinde eğer iktidarı yönetenler bir çare bulamayorsa kendisi bir çare aramaya başlıyor. O da köyünden ilçesine ilçeden ile, buralarda da bir ekmek kapısı bulamıyorsa büyük şehirlere doğru göçe başlıyor. Demek ki ülkenin birinci meselesi işsizlik, ikinci meselesi yoksulluk, üçüncü meselesi ise göçe mecbur olma halidir. Bu ülkenin bir başka sorunu da yolsuzluktur vatandaşlarım. Bugün kime sorarsanız sorun Türkiye'nin sorunlarından bir tanesinin de yolsuzluk olduğunu söylüyor.

İşte bazı yerleri özelleştirme adına birilerine peşkeş çekiyorlar, çalışanları atıyorlar. Yeni üretim yapacağı yerde, 'burası şehrin içerisinde güzel de bir arsası var, o zaman vazgeç üretmeyi, dik apartmanları, dik alışveriş merkezleri' diye durup dururken işinden ettikleri insanların açlığının üzerine kendilerinin servetini bina ediyorlar. İhaleler böyle... Düşünebiliyor musunuz ''

Bahçeli, oy pusulası ihalesine de değinerek, ''Birisi çıkıyor, 11 milyon liralık bir ihale yapılmasını öneriyor. Sonradan ihale ona veriliyor. Bir itiraz, bir şikayet üzerine yeniden bir ihale yapılması ihtiyaç oluyor. 11 milyon veren 840 bin liraya oy pusulalarını basmaya rıza gösteriyor. Yani 9 milyon aşağı iniyor. Ey Allah'tan korkmaz adam, 840 bin liradan da para kazanıyorsun, 9 milyon lirayı ne yapacaksın sen '' dedi.

''HİLAL KART'' UYGULAMASI

Hilal Kart uygulamaları hakkında bilgi veren Bahçeli, ''Milliyetçi Hareket Partisi düşünüyor, geçmişten günümüze fikri birikimi ile toplumsal hayatımızdan akan o kültür yapımızdan bir çıkış yolu buluyor. Bu çıkış yolu, milliyetçi hareketin milletimize namus sözüdür. Bu çıkış yolu, 100 adet temel sorunun 100 çözümü ile beraber 9 yıllık AK Parti iktidarının tahribatını onaracak, Türkiye'yi toparlayacak bir iktidar yoludur'' diye konuştu.

Bu yol için millete ''Hilal Kart'' uygulamasını söz verdiklerini dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

''Hilal Kart bir tüketici kredi kartı değildir, tüketici kredi kartı gibi geri ödemesi ve ödemesi olan bir kart değildir, banka kredisi ile taksitle alacağınız arabanın kartı değildir, geri ödemesi yoktur. Ödemediğiniz takdirde kapınıza gelip icracının dayanmayacağı bir harcama kartıdır. Hilal Kart yoksulumuza, açımıza, kimsesizimize, yetimimize, elden ayaktan düşmüş çalışamaz hale gelmiş yaşlılara, devlet ve millet kaynaşması ile sahiplenmenin adıdır. İşte MHP, size böyle bir kart verecek. Bu Hilal Kartı cebinizde taşıdığınızda utanmayacak, sıkılmayacaksınız. Gelen paketin içerisinde ihtiyacınız var mı, yok mu, 'benim istediklerim mi geldi' diye bir arayışa girmeyeceksiniz. Gelen paket içerisinde yıllarca tüketilmeyip kenarda beklemiş küflenmiş malzemeler olmayacak.''

Tarım girdilerindeki KDV ile ÖTV'yi kaldıracaklarının sözünü veren Bahçeli, yeni desteklemeler vereceklerini de ifade etti. Emeklilere de sahip çıkacaklarını söyleyen Bahçeli, emeklilere 13 maaş vereceklerini kaydetti. (AA)

OLMAZ DOSTLAR V'ALLAHİ OLMAZ..
 // Halîme Gözüpek
Şu çivisi kopmuş günümüzDünyâsı'nda, hele hele de siyâsetArenası'nda, herkes kendisi hakkında düşünülenleri ve aleyhinde söylenenleri bir bilse; hiç kimsenin, bir başkası aleyhinde söyleyecek sözü olmaz, vAlllahi olmaz!!! "Kabâhât, samurKürk olsa, kimse üzerine almaz!" v'Allahi almaz......
16 Mayıs 2011 16:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler