YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes yerini bilecek
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İstanbul Barosu'nun Genelkurmay ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
Herkes yerini bilecek
05 Mayıs 2012 / 12:09 Güncelleme: 05 Mayıs 2012 / 12:16

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Maalesef Türkiye'de, İstanbul Barosu ve başka bazı barolarda onu da ifade etmek isterim, demokrasi ve hukuk deyince kendi ideolojilerine uygun ne varsa onu anlıyorlar'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Gaziantep'te düzenlenen ''Sosyal Problemlere Peygamber Yolu'ndan Çözümler'' uluslararası sempozyumu öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamalarının sorulması üzerine Bozdağ, şunları kaydetti:

''Herkes yerini bilecek, görevini bilecek ve ona göre hareket edecek. Demokrasi ve hukuku savunması gerekenlerin demokrasi ve hukuku savunma görevini yerine getirmesi lazım. Barolar bu işin başında gelir. Ama maalesef Türkiye'de, İstanbul Barosu ve başka bazı barolarda, onu da ifade etmek isterim, demokrasi ve hukuk deyince kendi ideolojilerine uygun ne varsa onu anlıyorlar. Eğer asker kendi ideolojilerine, kendi görüşlerine uygun hareket ederse demokrat, kendileri gibi konuşursa hukuktan yana, kendileri gibi konuşursa çok iyi, çok doğru ama kendileri gibi konuşmaz, kendileri gibi durmaz, kendileri gibi adım atmazsa o zaman da hakarete layık gibi bir anlayışın sahibi oldukları gözüküyor.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler