YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Herkes korkmadan oy kullansın"
"Herkes korkmadan oy kullansın"
07 Eylül 2010 08:58
BDP Eş Başkanı, Selahattin Demirtaş, "12 Eylül günü herkes korkmadan sandığa gitsin, hür iradesini sandığa yansıtsın"dedi.

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Doğu ve Güneydoğu'da halkın sandığa gitmesi önünde bir engel olmadığını söyledi.

Oy kullanmak isteyen vatandaşların kendilerini tehlike altında hissetmeleri halinde BDP'ye başvurabileceğini söyleyen Demirtaş, "12 Eylül'de sokağa çıkma yasağı" olduğu iddiasını yalanladı. Kendilerinin referandumda kimseyi tehdit etmediklerini aktaran Demirtaş, "Korktuğu için sandığa gidemeyen varsa, lütfen o sabah bizi arasın, biz kendisinin güvenliğini sağlayalım. Hiç kimseden korkmasın, gitsin evet mi diyor hayır mı diyor özgür iradesini sandığa yansıtsın." dedi. Milliyet Gazetesi'ne konuşan Demirtaş, geçmişte yaşanan zorla dükkân kapattırma hadiselerinin hatırlatılması üzerine, halkın bu eylemi kendi isteğiyle yaptığını iddia etti. Kepenk kapatma eylemlerinin zorla yaptırılmadığını vurgulayan Demirtaş, şayet ortada bir tehdit olsa, Diyarbakır'da yüzde 65 oy alamayacaklarını söyledi.
Zaman

korku dağları bekliyor
 // selahattin
Asıl korkanlar kendileri olduğu için kendi vatandaşlarına da aynı korkuyu yaşatmayı istiyorlar. Bu kervana şimdilerde Kemal bey de katıldı. O da elit tabakayı sanatçıları gizliden gizliye tehdit etmeye başladı. Demek ki bu partilere oy verenler hep korku belasına veriyorlarmış. Demek ki bu partiye oy verenlerin bunlara oy vermekten başka bir hakları yokmuş, demek ki bunlara oy verenler bu partilerce hayatları boyunca satın alınmış ve ipotek altına alınmışlar ki ba...
07 Eylül 2010 10:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler