YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes için yeni yargılama diyoruz
Herkes için yeni yargılama diyoruz
30 Ocak 2014 14:23
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Balyoz davası, Ergenekon, herkes için yeni yargılama diyoruz. KCK, Ergenekon, Balyoz, basın davaları, avukat davaları da bütün bunlarda bu yargıçların sadece görevden alınması gerekmiyor." dedi.

Kaplan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yargının içinde terör örgütü bulunduğunu ileri süren Kaplan, "Adaletin olmadığı yerde herkes suçlu duruma düşer. En yakınları bakanlar ve Başbakan’a da uzanan paralel mi, derin mi, komplo mu, hukuk dışılığın alası, terör örgütlerinin alası yargının içine çöreklenmiş. Emniyetin içine çöreklenmiş. Gizli dinleme yapıyorlar. Sahte delil topluyorlar.

Harddiskleri değiştiriyorlar. Bilim kurullarına girmişler. Bilirkişileri bile etkiliyorlar. Adalet hercümerc olmuş. Yeniden yargılama. Balyoz davası, Ergenekon, herkes için yeni yargılama diyoruz.

KCK, Ergenekon, Balyoz, basın davaları, avukat davaları da bütün bunlarda bu yargıçların sadece görevden alınması gerekmiyor. Burada hukuk dışılık yapan yargıçların ve görevlilerin de suçlarının görevi kötüye kullanmanın adaleti yanıltmanın suçunun bedeli vardır. Bu suçun bedeli ödetilmediği müddetçe, bu karanlık yapılanmaların önüne geçilemez. İktidar kendini koruyacağını mı zannediyor?"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler