YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Herkes gözaltına alınacak"
Kılıçdaroğlu: Paket geçerse bir sabah hepinizi gözaltına alacaklar
"Herkes gözaltına alınacak"
24 Ağustos 2010 / 17:35 Güncelleme: 24 Ağustos 2010 / 17:35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van mitinginde ilginç bir açıklamada bulundu. "Paket geçerse bakın başınıza ne gelecek." diyen Kılıçdaroğlu, referandumda 'evet' çıkması durumunda herkesin gözaltına alınacağını ileri sürdü.
 

Özel uçakla Van Ferit Melen Havaalanı'na gelen Kemal Kılıçdaroğlu için yoğun güvenlik önlemleri alındı. Havaalanından miting alanına kadar olan güzergahta her sokak başında polis yerleştirildi.
 

Az sayıda vatandaşa seslenen CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 yıldır iktidar olamadıklarını ancak iktidar olanların neden 30 yıldır akan kanı durdurmadığını sordu.
 

Kürt sorununun askeri önlemlerle çözülemeyeceğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Ankara'da da söyledim buradan da söylüyorum. Bu sorunu da CHP çözecek. Soy tartışması başlatan bir başbakan bir ülkenin sorununu çözebilir mi? Soy tartışması başlatan bir başbakan çağdaş demokratik bir anayasa getirebilir mi?" dedi.
 

"Anayasa paketi geçsin bakın başınıza ne gelecek." diye söze başlayan Kılıçdaroğlu, herkesin gözaltına alınacağını iddia etti. Kılıçdaroğlu, Kenan Evren'in yapmaya cesaret edemediğini hükümetin yapacağını öne sürdü.
 

Başbakan Erdoğan'a seçim barajını düşürme çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, "Başka partiye giden oy senin milletvekilini seçiyor. Barajın arkasına saklanırsanız demokrasiyi getiremezsiniz." dedi.
 

Faili meçhul cinayetler konusunu değerlendiren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde tüm faili meçhulleri aydınlatacaklarını söyledi. CHA
 

Başka yalanın var mı
 // yavuz
Yalan beyanla birşeyler mi yaptıgını sanıyormu Ke Mal..Gözüküyor seni kaç kişini dikkate alıpta miğingine geldiği.Bakalım 12 eylüle kadar hangi yalanları yumurtlayacak Ke Mal..zaten bir iktidara gelsen PKK DHKPC DEVSOL örgüt elemanlarını affedeceksin.Rahşan affından beri içiler doldu Kurtar bizi diye bağırıyorlar.Başbakan bilmiyormu senin kadar affı.Af diyerek oy toplamak..İcraatlarınızı gösterinde görelim .Sende olmayan 2 şey var Boy ve soy ondan başbakan sö...
25 Ağustos 2010 12:12
soy tartışmasını açan sensin başbakana boyunu sorarak!
 // umut kaya
sayın kemal kılıçdaroğlunun türk siyaseti adına ortaya hiç bir şey kazandırmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.malumunuz refaranduma az bi zaman kaldı ve iki siyesi lider de kılıçdaroğlu ve başbakan mitinglerine devam ediyo..iki lider de karşılıklı olarak atışmaya devam ediyo he bu arada şunu söyliyim deniz baykal bile bu kadar sert konuşmuyodu başbakana karşı ben bunu bir başka yorumumda da belirttim.kıılçdaroğlu siyaseti biraz magazinleştiriyo medya deste...
24 Ağustos 2010 21:08
İKTİDARA GELİRSE TABİ !
 // VATANDAŞ
CHP 30 Yıldır iktidara gelememiş bundan sonra ne dediğini bilmeyen bay kemallemi iktidara gelecek bu üfürmelerle oy alacağınızı zannediyorsanız daha çok otuz yıllar patinaj çekersiniz....
24 Ağustos 2010 18:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler