YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes cevabını alacak
Herkes cevabını alacak
08 Şubat 2010 00:30
Erdoğan muhalefete böyle seslendi: "Tahrik siyasetine prim yok"

Gerilim ve tahrik siyasetine asla prim vermeyeceklerini anlatan Erdoğan, muhalefetin hükümeti engellemek için her türlü tahrike başvurduğunu belirtti ve böyle seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da üretilen tahrik senaryolarının içinde olmadıklarını belirterek, “Biz uysal koyun değiliz, yeri geldiğinde herkes cevabını alacaktır” dedi. Erdoğan, İstanbul Ümraniye’de hastane açılışında AK Parti iktidarından önce Türkiye’nin siyasi krizlere mahkum edildiğini belirterek muhalefete yüklendi. Erdoğan, “Ana muhalefet lideri her evde imkanı olmayana 300 lira verecekmiş. Şimdi de diyor ki ‘bana bir kere borç verin.’ Borç güvenilir, muteber insana verilir. Güvenilmeyen insana borç verilir mi? Bunların mutemet, güvenilir bir yanı yok” dedi. Erdoğan şunları söyledi:

MUHALEFETE RAĞMEN AKPM BAŞKANI

• Benim milletim zaten ‘ben 5 daha fazlasını vereceğim’ diyenlerle aldatıldı.

• Bunlar aynı familyadandır. Eskiden iki ruh ikizi diyordum, şimdi tek yumurta ikizi. Bunlar bu ülkenin özgüvenini zedelediler. 

• (AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanlığı’na seçilmesi) Bu parlamentoda muhalefetin milletvekillerine rağmen başkanlık yapıyor. Bir Türk’ün oraya başkan olmasını ne muhalefet ne de ana muhalefet istiyor. Böyle bir kin olur mu?

• Osmanlı’nın evlatları Ankara’ya mahkum kalama. Dünyaya açılmak durumundayız. Biz, bize yakışanı yapıyoruz, Türkiye’nin özgüvenini yeniden tesis ediyoruz.

GERİLİM VE TAHRİK SİYASETİNE PRİM YOK

• Biz uysal koyun değiliz. Herkes yeri geldiğinde cevabını alacaktır. Biz Ankara’da üretilen tahrik senaryolarının içinde değiliz.

• Bizim hizmet şevkimizi kırmak için her türlü işin içine giriyor, milletle aynı dili konuşamayanlar önümüzü kesmek için her türlü tahrike başvuruyorlar.

• Geleceğe ilişkin projesi olmayanlar bizi de kendi dipsiz kuyularında oyalamak istiyorlar.

• Biz bu çirkin oyunlara, çirkin tuzaklara düşmeyeceğiz, gerilim ve tahrik siyasetine prim vermeyeceğiz.

• (MHP’ye) Onlar milletin kutsal değerleriyle alay edecekler, biz yürümeye devam edeceğiz. Onlar TBMM’yi germeye, terörize etmeye çalışacaklar, biz TBMM’nin çalışmasına devam edeceğiz.

İsim babaları Başbakan 

Erdoğan Çamlıca Özel Erdem Hastanesi’ni açtıktan hastaları ziyaret etti. Bekir-Melike Arıcı çiftinin erkek bebeğini seven Erdoğan ailenin talebi üzerine bebeğe Eşref Recep adının konmasını söyledi. Erdoğan, Erkan-Eda Tüfekçioğlu çiftinin “Ömer Yusuf” ve “Burak” arasında kaldığını belirtmesi üzerine de   “Ömer Yusuf”u önerdi. 

Göstericiler Başkomserin parmağını kopardı

Başbakan Erdoğan’ın hastane açılışı nedeniyle kürsüye çıktığı sırada yakındaki caddede 10 kişilik bir grup “ABD defol, bu vatan bizim” diye slogan atarak gösteri yaptı. Açılış nedeniyle bölgede güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet, göstericileare müdahale etti. Polisin biber gazı da kullandığı arbede, gözaltına alınanların direnmesi üzerine büyüdü. Bu sırada bir başkomiserin “parmağım koptu” diye feryat ettiği duyuldu. Başkomiseri hastaneye götürmek için araç aranmaya başlandı. Kopan parmağa ilk müdahale ambulansta yapılırken yaralı polis, açılışı yapılan hastaneye götürüldü. Başkomiserin parmağının gözaltına alınan göstericilerden birinin ısırması nedeniyle koptuğu öğrenildi.  

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler