YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Herhangi bir anahtar liste söz konusu değildir"
"Herhangi bir anahtar liste söz konusu değildir"
28 Mart 2015 16:05
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ön seçime gireceği İzmir'de partililer heyecan yaşarken, yarın 129 bin 107 üye 37 noktada kurulacak 592 sandıkta oylarını kullanacak.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir 2. Bölgeden ön seçime girmesi, yarın gerçekleştirilecek ön seçimde partililerin heyecanını daha da artırdı. 29 Mart Pazar günü hakim denetiminde yapılacak ön seçimde, detaylar da belli oldu.

Yarın yapılacak ön seçimde, 1. bölgede 74, 2. bölgeden ise 81 aday adayı yarışacak. Sabah saatlerinden itibaren sandık başına gidecek 129 bin 107 parti üyesi, 37 noktada kurulacak 592 sandıkta oylarını kullanacak. Oylama, 08.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak. Parti üyeleri, ön seçime seçmen kartı ya da kimlik numarasının yazılı olduğu bir belgeyle oy verebilecek. Üyeler, kendilerine verilen pusulada milletvekili aday adaylarından en az 5, en çok 10 kişinin adını işaretleyecek.

Kılıçdaroğlu 2'inci bölgeden seçime girecek

CHP İzmir İl Örgütü, 30 ilçeden gelecek bilgilerin hızlı bir şekilde toplanarak aktarılması amacıyla parti il merkezinde seçim izleme merkezi kurdu. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, ön seçime 2 . Bölgeden girecek. CHP Liderinin sıra numarası ise 57  olacak. CHP İzmir İl Başkanlığı'nın saat 17:00'de oylama işlemi tamamlanmasının ardından sonuçları aynı gün açıklayacağı öğrenildi.

"Söz örgüt emekçilerinin"

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ise, ön seçime iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirtti. Serter, "Bayram havasında gireceğimiz ön seçimler bizim için tam anlamıyla bir demokrasi şölenidir. Çok uzun yıllardır örgütün beklediği, istediği ön seçim nihayet sayın genel başkanımızın isteğiyle hayat buldu. Şimdi söz örgüt emekçilerinin. Bu şölen için çok iyi hazırlandık. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra tekrar tekrar üzerinden geçerek kontrol ettik. Genel merkezimizle, ilçe başkanlıklarımızla birlikte koordineli bir çalışmaya imzaya attık. Artık söz üyelerimizin, sandık başına gidecek ve kendi adaylarını kendileri belirleyecek.

"Liste kesinlikle söz konusu değildir"

Serter, 'Kemal Kılıçdaroğlu’nun ön seçimde Anahtar listesi olur mu?' şeklindeki iddialara ilişkin ise, "söz konusu dahi değildir” diyerek yanıt verdi. Serter sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, sayın genel başkanımızın ön seçimde anahtar listesi diye bir liste kesinlikle söz konusu değildir. Sayın genel başkanımız, herhangi bir anahtar listeyi, bu demokrasi şöleninin ruhuna uygun görmemektedir. Bunun aksi yöndeki tüm duyumlar veya söylemler dedikodudan başka bir şey olamaz. Bizler, 7 Haziran’da İzmir’den sadece Başbakan değil, yapacağımız ön seçimden gelecek Bakanlar da çıkaracağız."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler