YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Her yanlışın elbette karşılığı vardır
CHP’de Deniz Baykal dönemine son veren Genel Sekreter Sav, ifşaatlarına devam ediyor. Sav, Gürsel Tekin’in Kılıçdaroğlu’na desteğini geç açıkladığı ve alternatif PM listesi yaptığı için tasfiye edildiğini anlattı
Her yanlışın elbette karşılığı vardır
08 Haziran 2010 / 08:05 Güncelleme: 08 Haziran 2010 / 08:17

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Deniz Baykal’ı tasfiye edip Kılıçdaroğlu’nu Genel Başkanlığa oturtan operasyonu Ege’de Sonsöz gazetesinde anlatmaya devam ediyor. Sav, dün yayınlanan söyleşinin 3. bölümünde CHP Parti Meclisi üyesi Gürsel Tekin’in hem MYK hem de İstanbul İl Başkanlığı koltuğundan olmasını “Siyasette her yanlışın bir karşılığı vardır” diye açıkladı.

GÜRSEL TEKİN’İN YAPTIĞI YANLIŞLAR

Sav, Gürsel Tekin’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etmesinden sonra desteğini geç açıklaması ve kurultay öncesi ikinci bir parti meclisi listesi hazırlama çalışmalarını “yanlış” olarak niteledi ve “Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hemen sahip çıkıp, son gece o hareketi yapmamış (ikinci parti meclisi listesi hazırlama girdişimi) olsaydı bugün çok farklı yerlerde olabilirdi Gürsel Tekin de...” dedi. Deniz Baykal’ın  yerinde olsa kendisinin de kurultaya gelmeyeceğini anlatan Sav, şunları söyledi: “Deniz Baykal gibi bir siyasetçi, birden bire köşesine çekilecek türden bir siyasetçi değildir. Milletvekilliği görevi gereği bir takım şeyleri yapacaktır, onları yapıyor şu anda da.  Altan Öymen döneminde olduğu gibi tekrar genel başkanlık yapma yarışında olacağını sanmıyorum.”

BİR TAKIM SORUMSUZ SOYTARILAR

O günden beri Baykal ile hiç görüşmediğini söyleyen Sav, “Meclis’te sadece elini sıktım sadece” dedi. Önder Sav, “Bir dengeler partisi... Bir yanda genel sekreter olarak siz, öbür yanda yakın zamana kadar Eşref Erdem... Sonra Erdem’in yerini almaya çalışanlar da oldu. Doğrudan genel başkancılar da...” sorusuna  şu cevabı veriyor: “Hatta, hatta bir takım sorumsuz soytarılar....İsim vermiyorum, sen kim olduğunu anlamışsındır” dedi.  (Star)

ÜMİTLER BİR BAŞKA BAHARA KALDI !
 // BATUHAN
CHP Sav'ın eline kaldıysa zaten hesaplaşmadan beceremeyecekleri hizmeti düşünmeye fırsat bulamazlar, göreceksiniz kırk yıl önceki anlayışla bunlar zaten rotayı bulamayıp yara almış bir gemiyide bir daha kurtarılamayacak şekilde batıracaklar, böylece yine bazıları ilk listeden meclise girecek milletin parasını haksız yere yemeye devam edecek. Muhalefetin üçünü birleştirsen bir çerek etmezde bunlardan bazıları şahsi çıkar bekliyorda onun için oy veriyorlar....
08 Haziran 2010 08:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler