YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Her türlü tehdide anında cevap verilecek!"
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Bundan sonra sınır güvenliğimize dönük her türlü tehdide karşı en etkin yöntem alınacak ve anında cevap verilecek" dedi.
"Her türlü tehdide anında cevap verilecek!"
19 Temmuz 2013 / 13:50 Güncelleme: 19 Temmuz 2013 / 13:52

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye sınırındaki olaylara ilişkin, "Bundan sonra da kimden hangi gruptan ve hangi gerekçeyle olursa olsun sınır güvenliğimize dönük her türlü tehdide karşı en etkin yöntem alınacak ve anında cevap verilecektir" dedi.

Davutoğlu, "Herhangi bir yeni emri vakiyle ya da de facto bir durum yaratma çabası bu kırılganlığı daha da artırır ve çok daha olumsuz neticeler doğmasına sebep olur." şeklinde konuştu.

Bakan Davutoğlu'nun konuşmasında öne çıkan bazı ifadeler söyle:

-"Tabii (Esed) rejim Kürtleri Araplara Arapları Türkmenlere değişik etnik ve mezhebi grupları birbirine düşürmek için bazı taktik adımlar atabilir. Hiç kimsenin bu tür emri vakilere yönelmemesi, bu oyuna gelmemesi lazım. Bu emri vakinin tanınmasını, bırakın aksine çok daha yoğun çatışmalara sebep verir. Suriye içinde herhangi bir mezhep ya da etnik temelli de facto durumları kabul etmek mümkün değil ve daha büyük krizlere sebep olur."

-"Suriye'nin geleceği, siyasi yapısının ne olacağı orada hangi birimlerin olacağı konusu Suriye halkı tarafından seçilmiş parlamento oluştuğunda halkın temsilcileri tarafından kararlaştırılır. Bu o aşamada Suriye'nin iç meselesidir. Ama o seçilmiş parlamento oluşana kadar herkesin bu tür emri vakilerden ve de facto yaratma çabalarından uzak durması lazım. Bunun doğuracağı risk çok büyüktür."

 

AA

Etiketler:
aptal
 // ismail kus
kemal gibi aptalin ödedigi bu tazminat az bile....
20 Temmuz 2013 Cumartesi 01:42
one minute
 // yılmaz türk
Sayın Davutoğlu sizi Başbakan olarak görmek isterdim....
19 Temmuz 2013 Cuma 14:53
14:50
 // tehdit oluşmuş
Tehdit oluşmuş sen halen konuşuyorsun....
19 Temmuz 2013 14:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler