YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Her şey aydınlanacak"
"Her şey aydınlanacak"
30 Kasım 2009 09:19
Van'da bir programa katılan Hüseyin Çelik gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Bingöl'de 33 askerin nasıl şehit edildiğinin karanlık bir nokta olduğunu belirterek, "Ama yavaş yavaş aydınlanıyor. Türkiye'de ne kadar karanlık varsa millet iradesiyle aydınlanacaktır" dedi. Kimse Yok Mu Derneği'nin organizesiyle Türkiye'nin farklı illerinden Van’a gelen gönüllüler için düzenlenen programa katılan Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İç ve dış düşmanlar üretildi

Hükümet olarak bu hayırlı işi yapmaya çalışırken, "Hayır kan akmaya devam etsin. Şehit cenazeleri gelmeye devam etsin ve eskiden olduğu gibi analar ağlamaya devam etsin" diyenlerin olduğunu kaydeden Çelik, ülkede yıllarca iç ve dış düşman üretildiğini belirterek şunları söyledi:

Ergenekon’un mantığı...

"Bu düşman üretme paranoyası nedir? Şu an Ergenekon davası görülüyor. Onun mantığını ifade edelim. Bir mahallede hiç hırsızlık vakası yoksa mahalle bekçisinin bir önemi kalır mı? Kalmaz. Mahalle bekçisi akıllıysa, kendi konumunu muhafaza etmek için hırsızların kol gezdiğini yayması lazım. Daha akıllıysa arada bir iki kapıyı kendisinin yoklaması lazım. İşte Ergenekon budur. Hâlâ Bingöl'de şehit edilen 33 askerin nasıl şehit edildiği karanlık bir noktadır. Türkiye'de ne kadar karanlık varsa millet iradesiyle aydınlanacaktır."
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler