YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Her gelişin bir gidişi var''
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY Yönetim Kurulu Başkanı'nın değişmesine ilişkin, ''Herkes bir göreve gelir, görevini yapar. Her gelişin bir gidişi var.' dedi.
''Her gelişin bir gidişi var''
19 Aralık 2009 / 00:12 Güncelleme: 19 Aralık 2009 / 00:49

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 'Hiçbirimiz bulunduğumuz makamlarda kalıcı değiliz. Eğer her geliş-gidiş bir kriz, çatlak diye algılanırsa memlekette hiçbir şeyin dirliği, düzeni kalmaz'' dedi.

Yıldırım, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gemi Mühendisleri Odasının Kartal Titanic Business Hotel'de düzenlenen 55. kuruluş yıl dönümü gecesine katıldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, ''THY'ye yeni seçilen başkanı nasıl değerlendiriyorsunuz?'' Sorusuna, ''O herhalde vekaleten geldi, yıllık genel kurula kadar'' yanıtını verdi.

Yıldırım, ''THY'de istifaların olması kurumda bazı çatlaklara mı işaret ediyor?'' şeklindeki soruya karşılık da şunları söyledi:''Herkes bir göreve gelir, görevini yapar. Her gelişin bir gidişi var. Hiçbirimiz bulunduğumuz makamlarda kalıcı değiliz. Eğer her geliş-gidiş bir kriz, çatlak diye algılanırsa memlekette hiçbir şeyin dirliği, düzeni kalmaz. Arkadaşımızın kendi iradesiyle yaptığı bir tercihtir. İstifa kararı almıştır. Hayırlı olsun.''

THY'nin yıllardır ortaya koyduğu başarıların Türkiye'nin dışına taştığını, küresel boyutlara eriştiğini belirten Yıldırım, ''Bu başarı tek başına bir kişinin başarısı değildir. Ekip çalışmasının işidir. Dolayısıyla sistem aynı şekilde çalışmaya devam eder. Kişiler değişir, ama THY'nin büyüme adımları devam eder'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin hazırlanan rapor hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine de Yıldırım, ''Rapor ne gerekiyorsa söylemiştir. Rapor çok titiz ve kapsamlı bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Raporun üzerine bir söz söylememizin anlamı yok'' dedi.
        

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler