YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Helal olsun şu Başbakan'a!
MHP Lideri Devlet Bahçeli yine Başbakan Erdoğan'a seslendi. Ve yine aynı şeyi istedi: "Söz ver"
Helal olsun şu Başbakan'a!
27 Temmuz 2009 / 07:40 Güncelleme: 27 Temmuz 2009 / 00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Mersin İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmak istediğini, milletvekilliğine aday olmayacağı açıklamasının aldatıcı olduğunu öne sürdü.


MHP lideri Bahçeli, şöyle konuştu:“Sayın başbakan sürekli gündem değiştiriyor. Diyor ki; ‘2011 yılında 3 dönem milletvekilliği yapanları artık milletvekili yapmayacağız, ben de milletvekili olmayacağım’. Söylenenlere bakıyorsunuz, ‘Helal olsun şu başbakana’ diyorsunuz.


Demek ki, bu adam milletini düşünüyor. Bu adam milletinin içinde yeni siyasetçilere fırsat veren kişi olarak algılanıyor. Acaba gerçek böyle midir? Sayın başbakan, 2011 yılında milletvekilliğinden vazgeçiyorsan, o zaman bir başka gündemi yaratıyorsun.


O da, çok can arkadaşın olan Abdullah Gül'ün yerine gözünü diktin demektir. Cumhurbaşkanlığına hedeflenmen demektir. Eğer demokratik kültürde yeni bir gelenek oluşturacaksan çık bir il kongresinde bu millete 'Vallahi de billahi de Cumhurbaşkanı olmak istemiyorum’ diye seslen” dedi.


“KURNAZLIKLA ÜLKENİN İÇİNİ BOŞALTIYORLAR”

Bahçeli, AKP Hükümeti'nin Türkiye'yi kamplara böldüğünü iddia ederken onları çatıştırarak iktidarının devamını arzuladığını savundu. MHP lideri, AKP'nin Türk siyasetinde ‘Aldatma ve Kandırma Partisi' olarak yer aldığını, söylenenlerin inandırıcılığının kalmadığını öne sürerek şöyle devam etti:MHP olarak bu tuzağa düşmemeliyiz. Kurnazlık ve tuzaklarla Türkiye'nin temel meselelerinin içini boşaltıyorlar. Ne zaman ekonomik meselede bir kriz çıksa mutlaka bir gündem yaratılıyor. Bu gündemlere aldanmamalıyız.”

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sorunlara değinirken birinci meselenin ekonomik büyümenin küçülmesi olduğunu belirten Bahçeli, ülkede 6.5 milyon işsiz olduğunu, bütçe açığının 23 milyar TL'yi bulduğunu, böyle bir açığın kapatılmasının zam ve vergi demek olduğunu söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kürsüden inerken partililerinden büyük ilgi gördü. Bahçeli yoğun ilgi altında salondan ayrılırken karayoluyla Ankara’ya hareket etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler