YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hedefinde yine Arınç vardı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın hedefinde yine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç vardı.
Hedefinde yine Arınç vardı
08 Ocak 2012 / 16:39 Güncelleme: 08 Ocak 2012 / 16:46

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Her zaman milletin egemenliğini savunduk. Bu egemenliğe milletin dışında kimsenin müdahale etmesini uygun görmeyiz'' dedi.

Oktay Vural, partisinin Osmangazi İlçe Teşkilatı 10. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin kendilerini tek başına iktidara getirmediği belirtti.

Son zamanlarda yaşananların kendilerinin haklılığını ortaya koyduğunu ifade eden Vural,  ''Hak gelecek batıl mağlup olacak. MHP önümüzdeki dönemde tek başına iktidar olmayı başaracak. Milletimiz yine de bütün oynanan oyunlara rağmen MHP'ye sahip çıkmış ve meclise göndermiştir. Ama alacağımız var, biz daha fazlasını hak ediyoruz'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bir konuşmasında amcasının baş manevracı olduğu söylediğini hatırlatan Vural, şöyle konuştu:

''Bu nedenle demiryollarını o zamandan beri yakından takip ettiğini söylemişti. Tabii amcasının hayatta olduğunu bilmiyorum ama hayattaysa, aslında bir trenin rayından gitmesini temin eden o amcası, zannederim ülkeyi rayından çıkarmak isteyen Arınç'ı gördüğü zaman 'ne yapıyor bu adam' diye soracaktır. Çıraklık, kalfalık ve ustalık döneminden sonra bunların millete bir şey veremeyeceği ortaya çıkmıştır. Bugün bir genelkurmay başkanı, terör örgütü yönetmekten tutuklanıyor ve TSK suç örgütü gibi gösteriliyor. İçeride ve dışarıda terörle mücadele yapılırken Irak bölünürken İran'a müdahale konuşulurken milletin güvenini azaltacak tartışmalara yol açacak hareketlerin nereye varacağını hesap etmek lazım.'' AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler