YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hedefimiz tek başına iktidar
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, yaptığı açıklamada, CHP'nin hedefinin yüzde 40 oy alarak tek başına iktidara gelmek olduğunu belirtti...
Hedefimiz tek başına iktidar
22 Ocak 2011 / 15:31 Güncelleme: 22 Ocak 2011 / 15:31

Bartın'da Sivil Toplum Kuruluşları ve partilileri ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, gazetecilere yaptığı açıklamalarda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bartın'da Bursa Milletvekili Onur Öymen, CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya ve CHP İl Başkanı Selim Karakaş ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP'nin tek başına iktidar hedefini yerine getirmek için gereken ne varsa yapacaklarını belirtti. Oran, "Yüzde 40'la tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Hedefimiz budur. Bunun gereğini yerine getirmek için hem aklın, hem bilimin, hem de bölgesel coğrafi hususları dikkate alacağız" dedi.

ORAN : "BAŞBAKAN TÜRBAN KONUSUNDA SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın türban konusunda verdiği sözleri yerine getirmediğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Türban konusu ile ilgili Sayın Başbakan 8 yıldır iktidarda. İktidarda olmadan önce verdiği taahhütler ortada. Başbakan türban ve başörtüsü ile ilgili verdiği sözlerini niye yerine getiremedi? Bunları ona sormak gerek" dedi.

ORAN : "BİZİM GÜNDEMİMİZDE HALKIN GÜNDEMİ VAR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Bizim gündemimizde Türkiye'nin gerçek gündemi var. Türkiye'nin dış tehditler ile ilgili gündemi var. Türkiye'nin işsizlik ile ilgili gündemi var. Türkiye'nin yoksullukla, eşitsizlikle, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan olaylar ve güvenlik konularında gündemimiz var. Sayın Genel Başkanımız geçen sene bazı girişimlerde bulundu. Biz bunları çözmeye talibiz" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran son olarak, milletvekili adaylarının belirlenmesi konusunda Şubat ayının ortasından sonra girişimlerde bulunacaklarını belirtti. (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler