YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'yi desteklemek için CHP'den istifa etti
HDP'yi desteklemek için CHP'den istifa etti
25 Mart 2015 08:59
Tunceli'de CHP'li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa ederek seçimlerde HDP'ye destek olacağını açıkladı.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa etti. Kırmızıçiçek, 7 Haziran’daki seçimlerde HDP’yi destekleyeceğini söyledi.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğum yeri olarak biliniyor.
Bundan sonra belediye başkanlığını bağımsız olarak yürüteceğini ve 7 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde de HDP’yi destekleyeceğini duyuran Kırmızıçiçek, "Halkların Demokratik Partisi’nin yüzde 10’luk seçim barajını aşmasının ülkemiz ve halklarımız açısından tarihi bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

HDP barajı aştığında AKP’nin tek başına iktidar olma şansı kalmayacak ve Erdoğan’ın başkanlık hayali son bulacaktır. Bundandır ki önümüzdeki seçim ve HDP’nin parti olarak seçime girmesi Türkiye halklarına bir umut olmuştur. Bende bu halkın bir evladı olarak böylesi tarihi bir süreçte kayıtsız kalamazdım. Halkımızın talebi ve belirttiğim bütün bu hususlardan dolayı önümüzdeki seçimlerde HDP’yi destekleme kararı almış bulunmaktayım.

Bundan dolayı mensubu bulunduğum CHP’den bugün itibariyle istifa ediyorum.Bundan sonraki süreçte halkıma bağımsız belediye başkanı olarak hizmet edeceğim"dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler