YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'ye JİTEM benzetmesi
HDP'ye JİTEM benzetmesi
15 Ekim 2015 11:55
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, "JİTEM, Jön Türkler'in devleti. Şimdi Jön Kürtler adına HDP'nin piyasada nasıl kullanıldığını hep beraber görüyoruz" dedi.

Erdemli Düşünce ve Eylem Platformu'nun (EDEP) düzenlediği EDEP Meclisi Buluşmaları'nda bu hafta TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu konuşmacı olarak yer aldı.

Ankara Kalesi'nde bulunan tarihi Bursa Evi'nde "Seçim Yolunda Türkiye" başlığıyla gerçekleşen söyleşide Gündoğdu, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi öncesi ülke gündemini değerlendirdi. Gündoğdu, "7 Haziran sonrası Batı'da, İsrail'de Selahattin Eyyübi'yi durdurduk' manşetiyle mukayese ederseniz bu seçimlerin dört siyasi parti arasında gerçekleşen bir yarış olmadığını görürsünüz. 7 Haziran'da biz kaybettik diye düşünmüştük, şimdi millet kaybediyor, ümmet kaybediyor" dedi.

"CHP-AK PARTİ NEZAKETİ KOALİSYON TARİHİNE GEÇTİ"

7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin HDP ile sözde yan yana getirilerek bir proje üretildiğini belirten Gündoğdu, bu projenin ilk adımda çöktüğünü dile getirdi. "Projenin birinci ayağının AK Parti'yi CHP ile bir hükümet kurmaya zorlamak" olduğunu vurgulayan Gündoğdu, "Elbette 34 saatlik istikşafi çalışmadaki CHP-AK Parti nezaketi koalisyon tarihine altın harflerle geçti. Ancak 34 saatlik görüşmenin nihayetinde ortaya çıkan şey, iki partinin 180 derece birbirinden farklı iki parti olduğu. Değerleri farklı, müktesebatı farklı iki parti. Bizim reformdan anladığımız şey vesayetçi, milletin devletine dönmezden önceki o bürokratik devlet anlayışını bitirip 2010 referandumunda katettiğimiz mesafeyi daha ileriye götürmekti. Ancak CHP'nin reformdan anladığı şey, 1+8+4'lük imam hatiplerin tamamen ortadan kaldırılacağı bir sistem. CHP, din eğitiminden rahatsız, Diyanet'ten rahatsız. Diğer yandan Beşar Esed ile meşrepsel ve ideolojik akrabalar zaten. Nihayetinde Elhamdulillah bu proje tutmadı" ifadelerini kullandı.

"HDP, JÖN KÜRTLER ADINA PİYASADA KULLANILIYOR"

"Dün Diyarbakır Cezaevi'nde 17 yaşındaki çocuğa dışkı yedirenler, aynı anda Mamak Cezaevi'nde de Muhsin Yazıcıoğlu'na zulmediyordu" diyen Gündoğdu, "JİTEM, Jön Türkler'in devleti. Şimdi Jön Kürtler adına HDP'nin piyasada nasıl kullanıldığını hep beraber görüyoruz" dedi.

MHP'den gelen "Neden operasyon yapmıyorsunuz?" eleştirilerini hatırlatan Gündoğdu, "Bugün de HDP diyor ki neden operasyonları durdurmuyorsunuz?. Dün Hazreti Ömer'in diliyle söylüyorum; devlet şefkat eliyle tüm vatandaşlarına eşit yakınlıkta olmanın gereğini yapıyordu. Bugün de devlet kudret eliyle tüm vatandaşların can güvenliğini sağlamak için terörist ile mücadele ediyor. Devletin elinde silah olur ve hiçbir örgütün legalite edilmesi gibi bir duruma izin vermez. Bu saatten sonra 'Herkesi mistik olarak kucaklayalım' gibi düşüncelerin bir anlamı yok. Sen Selahattin Demirtaş'ı kucaklayamazsın. Kucaklıyorsan da o kucak çatlasın" diye konuştu.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler