YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'ye büyük şok! Her an kapatılabilir
HDP'ye büyük şok! Her an kapatılabilir
26 Temmuz 2015 19:55
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop, siyasi partilerin terör örgütleriyle ilişki içerisinde bulunması durumunda kapatılabileceğini belirtti. Şentop, HDP'nin PKK ile ilişkisine dikkat çekti.

Almanya'nın başkenti Berlin'de bazı temaslarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, yaptığı açıklamada, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) terör örgütü PKK ile olan ilişkisine işaret ederek, "Türkiye'de parti kapatmanın bir tek sebebi vardır. O da siyasi partilerin terör örgütleriyle ilişki içerisinde bulunması. Açıkça teröre ve şiddete çağrı yapması bunlarla ilişki içerisinde bulunması kapatılma sebebidir" ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın daha önce arkalarında terör örgütü olduğunu dile getirdiğini vurgulayan Şentop, şimdiye kadar barıştan bahseden HDP'nin DAEŞ terörünü kınadığını ancak PKK terörüyle ilgili bir kınamada bulunmadığını ifade etti.

Siyasi partilerin terör örgütleriyle ilişki içerisinde bulunması durumunda kapatılabileceğini kaydeden Şentop, "Açıkça teröre ve şiddete çağrı yapması bunlarla ilişki içerisinde bulunması kapatılma sebebidir. Bu sebeple Avrupa ülkelerinde kapatılan siyasi partiler vardır. AİHM bu siyasi partilerin kapatılmasını AİH sözleşmesine uygun bulmuştur. Burada her açıdan AİH müktesebatına bakacak olursak siyasetle terörün bir arada, birbirleriyle ilişkili olarak yürütülebilmesi mümkün değil. HDP'nin bu manada çok ciddi dönüm noktasında olduğunu ve bir karar vermesi gerektiğini ifade etmek istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Koalisyon görüşmeleri

Türkiye'de 7 Haziran seçimlerinden sonra hükümeti kurabilmek için koalisyon yapılması gerektiğini anlatan Şentop, şu anda CHP ile görüşmelerin sürdüğünü anımsattı. 

Genel Başkan Yardımcısı Şentop, Türkiye'de koalisyon hükümeti kurmanın zorluğuna da dikkati çekerek, "45 gün süre var. Çalışma yürütülüyor. O çalışmadan bir hükümet çıkma ihtimali olursa onun gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

DAEŞ operasyonları

Şentop, DAEŞ terör örgütüne yönelik operasyonlara ilişkin de "Türkiye kendi sınırları içerisinde güvenliğini, asayişi, kamu düzenini sağlayacak kararları her halükarda kararlılıkla alacaktır" dedi.

Gerek yok
 // Mehmet
Şu an kapatılması hdp için bulunmaz nimet olur . Operasyon ve ortaya çıkan gerçek yüzleri karşısında suskun kalan medya maymunları , bu kapatma üzerine hdp yi küçük emrah'ın mazlum ve mağduriyetine büründürürler . Ayrıca hdp çevrelerinde dillendirilen ve solcuların gizliden gizliye destekledikleri erken seçim için hamleler fikri pekişmiş olur nazarlarında . Medya malzemesi yapılır . Aman dikkat ....
27 Temmuz 2015 Pazartesi 07:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler