YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin seçim şarkısını Demirtaş söyleyecek
HDP'nin seçim şarkısını Demirtaş söyleyecek
07 Nisan 2015 20:30
2015 genel seçimlerinde seçim mitingleri yapılacak meydanlarda kullanılacak HDP seçim şarkısını Selahattin Demirtaş seslendirecek...

2015 genel seçimlerine sayılı günler kala, partiler seçim propogandaları için son hızla çalışmalara başladı. HDP'nin seçim müziklerinin, partinin eş genel başkanı Selahattin Demirtaş tarafından seslendirileceği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde saz çalıp türkü söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bu sefer de partisinin seçim şarkısında vokal yapacak.

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığındaki heyet dün geç saatlere kadar liste çalışması yaptı.  HDP Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya DTK, HDK ve DBP eşbaşkanları katıldı. 

Demirtaş vokal yapacak

HDP’nin seçim kampanyasında kullanacağı şarkıya, üniversite öğrenciliği döneminde “Komabelangaz/ Grup Perişan” adlı müzik grubunda çalan ve söyleyen Selahattin Demirtaş’ın vokal yapması da gündemde. 

HDP’nin İmralı heyeti, hafta sonu ziyaret ettiği Öcalan’ın genel seçimlere ilişkin düşüncelerini, olası listelere ilişkin önerilerini toplantıda paylaştı. Öcalan’ın ziyarette HDP heyetine seçimlerde başarılar dilediği, barajın geçilmesi halinde Türkiye demokrasisinin ve politik ikliminin olumlu yönde değişeceği değerlendirmesi yaptığı belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler