YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin seçim şarkısı PKK'nın intikam marşı çıktı
HDP’nin gülen, masum yüzlerle yürüttüğü seçim kampanyasının altından terör örgütü PKK’nın intikam şarkısı çıktı.
HDP'nin seçim şarkısı PKK'nın intikam marşı çıktı
31 Mayıs 2015 / 18:43 Güncelleme: 31 Mayıs 2015 / 18:45

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin yüzü batıya dönük olumlu mesajlar verdiği seçim şarkısının altından skandal çıktı. Şarkının terörist yuvası PKK bestesi olduğu anlaşıldı.

Biz Apo'ya söz vermişiz...

Her iki şarkı dinlenilince sözlerin değiştirildiği müziğin ise aynı olduğu fark ediliyor. PKK için yapılan parçada, "Biz Apo'ya söz vermişiz. Bu yolda dönüş yok bize." sözleri dikkat çekiyor. Yine aynı parçada teröristlerden baş Türk askerinden ise leş diye söz ediliyor.

Ölüm, kan, intikam...

Şarkının müziği terör örgütü PKK'ya methiyeler dizen Hozan Diyar'a ait. Hozan Diyar şimdilerde HDP'nin seçim şarkısı olarak kullandığı besteyi 20 yıl önce yapmış. Şarkının adı ise "Biz Apo'ya söz verdik" Şarkıda ölümden, kandan ve intikamdan sıkça söz edilmesi dikkat çeken bir başka konu.

Öte yandan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın postacısı ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın seçim şarkısı seslendirmek için stüdyoya Hozan Diyar'la birlikte girdiği biliniyor.

nankör deyiliz
 // kürd ismail
Uzun adam 2002 de bitik bir ülke devraldı bence başta devlet bahçeli uzun adama tşk etmeli ve karşısınada seçimden çekilmeli...
01 Haziran 2015 04:01
uyan
 // kürd ismail
Ben birkürt olarak asla tayip erdoganın çizdigi yoldan ayrılmam...
01 Haziran 2015 00:04
 // koc
Uyanın eyyy müslüman kürtler bunlardan kimseye fayda olmaz...
31 Mayıs 2015 19:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler