YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin Sandık Kurulu Üyeleri Paralel Yapı'dan
AK Parti Seçim İşleri Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş: Paralel Yapı, eskiden hedef aldığı HDP'yi artık destekliyor. Sandık kurullarına HDP adına eleman veriyor
HDP'nin Sandık Kurulu Üyeleri Paralel Yapı'dan
23 Mayıs 2015 / 08:35 Güncelleme: 23 Mayıs 2015 / 08:42

7 Haziran seçimleri öncesinde Paralel Yapı ile HDP'nin işbirliği iddialarına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. AK Parti Seçim İşleri Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş, Paralel örgütün., HDP adına YSK'ya sandık başkanları için eleman verdiğini söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu seçim günü her partiden sandıklarda görev alacak bir kişinin ismini istiyor. HDP'ninse birçok sandık kurulu üyeliği için Paralel Yapıyla bağlantılı isimleri verdiği ortaya çıktı. AK Parti Seçim İşleri Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş, SABAH'a yaptığı açıklamada, yapının hem HDP'ye hem de CHP'ye açık destek verdiğini belirterek, "2 sene öncesine kadar HDP'yi hedef tahtasına oturtmuş olan Paralel Yapı şimdi onlara destek veriyor. Paralel Yapı CHP'nin kazanamayacağı yerlerde HDP'yi destekliyor" ifadesini kullandı.

Paralel Yapı'nın HDP'ye desteğini aleni bir şekilde yaptığına işaret eden Ataş, "Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etmesinin ardından neler oldu? Paralel Yapı Yüksek Seçim Kurulu'nun her partiden istediği sandık kurullarına HDP adına eleman veriyor. Bu isimleri biz tanıyoruz, biliyoruz" dedi.

Amaç şaibe karıştırmak

Sandıklarda şaibe yapılacağı iddialarına tepki gösteren Ataş, "Kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Muhalefet ve muhalefet dışı oluşumlar seçimlere şaibe karıştırmak istiyorlar. Sandıklarda her partiden gözlemciler bulunuyor. AK Parti hiçbir seçimde hileye tenezzül etmemiştir. Yüksek Seçim Kurulu'nun nezaretinde seçimler yapılacak.

AK Parti'ye karşı bir şey yapamayanlar kafa karıştırmaya çalışıyor. Hileden bahsedenler hilenin merkezinde" dedi. Son günlerde AK Parti binalarına yönelik saldırılara da değinen Mustafa Ataş, 30 Mart seçimlerinde de benzer saldırıların olduğunu ifade edip, "Seçmenin huzurunu bozmak ve vatandaşların sandığa gitmesini engellemek için bunu yapıyorlar" dedi.

 

SABAH

 // Rasim DUMAN
Pensilvanya'daki hocalarindan izin ve talimat almadan, boyle bir isbirligine tevessul ve cesaret edemezlerdi. Bu nasil bir "hocadir" ki, Taksim'e "Kabemiz" diyen, Diyanet İsleri Baskanligini ve din derslerini kaldirmaktan bahseden,namazla dalga gecen bir zihniyete destek veriyor ?!!!...
23 Mayıs 2015 19:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler