YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin sandık hilesi için hükümetten ilk açıklama
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan doğu illerindeki HDP'nin çoğu sandıkta tulum çıkarmasının şaibeli olduğunu söyledi.
HDP'nin sandık hilesi için hükümetten ilk açıklama
06 Temmuz 2015 / 13:14 Güncelleme: 06 Temmuz 2015 / 13:20

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin bazı illerde aldıkları sonuçlara göre  bir şaibe görüntüsü olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

 

"Tulum çıkmış birçok köyde. Diktatörlük rejimlerinde bu kadar çok tulum çıkmaz. 12 Eylül referandumunda belki bu kadar olmamıştır. Nasıl oluyor bu? Bir sürü gözlemci vardı. Hani kıyameti koparacaklardı AK Parti tek başına iktidar olsa, 'Türkiye'de şaibe karışmıştır seçime' diyeceklerdi. Her şeyi hazırlamışlardı, açıklamalarını bile... Nerede bu heyetler? Niye gitmediler, bu köylerde tulum çıktı, bir kişi gitti bir sürü yerde oy kullandı. Bu bir şaibe değil midir? Örgütün baskısıyla bir tablo oluştuğunu görüyoruz ama maalesef buna dünya sessiz kaldı. İstedikleri tablo olunca, HDP barajı geçince 'Türkiye'de son derece iyi bir seçim oldu'. Türkiye'de seçime hiçbir zaman şaibe karışmaz ki... En şeffaf seçimler Türkiye'de oluyor. Bir şaibe karışacaksa HDP'nin oylarına karışır, Güneydoğu'da bazı yerlerde karışır. Biz bunları söylüyorduk. Ama o gelenler bunları görmediler. O gelenler zaten o tablo çıksın diye uğraşıyorlardı."

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan bu açıklamaları Kanal 24'teki "Ankara Masası" programında yaptı.

 // % 41 diyor ki
Biz mhp ankaradan öteye gidemiyor derken bizim ak partide gidememiş dünya kim arkadaş sen varsın yürütmenin başında alman mı gelcek oraya israillimi amerikalımı dikeceksin türk polisini ; askerini dikeceksin askerin mi yok neyin yok siz kürtlerle dansa devam ederseniz biz sizinle yokuz biz kimiz biliyormusunuz herseye ragmen satmayan yarı yolda bırakmayan % 41 batıda sanki şaibe vardı pkk silahmı dayadı kürde çatır çatır verdiler h d p ye hala hazmedemedinizmi yazık......
06 Temmuz 2015 15:55
YENİ MODA
 // Kara Murat
Başbakan çıkıyor şikayet ediyor genelkurmay başkanı çıkıyor şikayet ediyor,Beyler pardon şiz ne ayaksınız !!!...
06 Temmuz 2015 Pazartesi 15:49
 // mustafa
taha bey, cahil cahil konuşma, askeri polisi dik bakalım, sandık başına kac polis düşecek
onlar da niyazi olacak.
hdp nin barajı geçmesini sağlayan şey bati daki oylar. kürt illerinin toplam nüfusunu hesapla hele....
06 Temmuz 2015 14:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler