YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin rozet oyunu elinde patladı
HDP’nin son oyununu aşiretler bozdu. Bir iki aşiret üyesine rozet takan HDP, bunu ‘tüm aşiret partimize geçti’ diye duyurunca binlerce aşiret üyesi sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.
HDP'nin rozet oyunu elinde patladı
28 Mayıs 2015 / 03:57 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 12:08

AK Parti’ye oy verenleri fişliyorlar. Sokakları kapatıyorlar. Sandıktan başka partilere oy çıkarsa sonunuz olur diye tehdit ediyorlar. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 10’luk barajı geçmek için her yolu deneyen HDP’nin son oyunu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki aşiretlerin tepkisini çekti. Milli iradeye ipotek koymaya çalışan HDP’nin aşiret oyunu sosyal medyada tepki çekti.

Komisyon kurdular

Bölgede kurduğu komisyonlarla aşiretleri ikna etmeye çalışan ve aşiretlerden bazı aileleri ikna eden HDP,  bu kişilere şaşaalı törenlerle rozet takıyor. Ardından da tüm aşireti partiye katılmış gibi gösteriyor.

Kayıtları başka ilde

Bu algı operasyonunun son örneği Şırnak’ta yaşandı. Taziye için Şırnak’a giden Halil ve Zeki Erkan, HDP'ye geçtiler. HDP, ‘AK Parti Şırnak milletvekili adayı Rizgin Birlik’in ailesi HDP’ye katıldı’diyerek töreni duyurdu. 15 yıl önce Şırnak’tan taşınan iki ismin, seçmen kayıtları dahi bulunmuyor.

 

AKŞAM

--
 // ali
seçimde ak parti hile yapacak diyenler, hileyi hdp yapıyor.Sokakları kapatıyorlar. Sandıktan başka partilere oy çıkarsa sonunuz olur diye tehdit ediyorlar.alın size hile...
28 Mayıs 2015 Perşembe 09:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler