YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin Rize adayını akrabalıktan sildiler
HDP'nin Rize adayını akrabalıktan sildiler
14 Nisan 2015 15:26
2015 genel seçimlerinde HDP Rize 2. Sıra Milletvekili adayı Selda Karafazlı Kurşun’u, akrabaları reddetti.

HDP Rize aday listesinde 2. sıra adayı olan Selda Karafazlı Kurşun’u ve ailesini akrabalıktan sildiler.

Seçim listeleri ve parti adayları aileleri de sarstı. Tıpkı Rize'de Karafazlı ailesinde yaşananlar gibi.

Rize’de Nabız Gazetesi sahibi Gençağa Karafazlı’nın kızı olan Selda Karafazlı'nın HDP adaylığına, ailenin diğer üyelerinin tepkisi sert oldu.

Okur53.com sitesinde yer alan habere göre 53 Gazeteciler Derneği’nde Karafazlı ailesinin bazı üyeleri basın açıklaması yaptı.

HDP terör örgütünün devamıdır

Selda Karafazlı’yı ve ailesini adaylık konusunda daha önce uyardıklarını ve bu uyarılarını dikkate almadıklarını ifade eden Karafazlı Ailesi; “HDP ülkemizde bilinen bir terör örgütünün devamıdır. Karadeniz bölgesinde hiçbir yapılanmaya girememiş ve halk tepkisini ortaya koymuştur. Siyasi partilere karşı değiliz. Her partide mutlaka Karafazlı ailesi vardır. Ancak HDP gibi terör örgütünün yanında yer alan ve İmralı adasında başı bulunan bir partiden akrabamızın aday olması bizleri üzdü” dediler.

Bundan böyle aileden siliyoruz

Aile adına açıklama yapan Ali ve Lokman Karafazlı, ”Aile büyüklerimizle birlikte, Amcamızın oğlu olan Gençağa Karafazlı’nın kızı Selda Su Karafazlı Kurşun’un HDP’den ikinci sıra adayı olmasına karşı çıktık. Amcamızın oğlunu uyardık, sokakta gezecek yüzümüz kalmadı. Gençağa’nın abisi Mustafa Karafazlı şiddetle adaylık konusuna karşı çıktı ve defalarca uyarılarda bulundu, ancak bizi dinlemedi. Uyarılarımızı dikkate almayan Gençağa Karafazlı artık bundan böyle bizim akrabamız, yakınımız değildir. Bundan böyle kendisi ile hiçbir bağımız ve bağlantımız kalmadı. Aile olarak HDP’yi siyasi parti olarak kabul etmiyoruz. Ona destek veren amcamızın oğlunu da aileden siliyoruz. Bundan böyle böyle bir isim bizim ailede yoktur” dediler.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler