YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"HDP'nin oyu yüzde 18'e çıkacak"
"HDP'nin oyu yüzde 18'e çıkacak"
11 Ağustos 2015 08:03
HDP'li Ertuğrul Kürkçü, AK Parti'nin kazanana kadar erken seçime gideceğini, HDP'ninse oyunu yüzde 18'e çıkaracağını ifade etti.

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda İl eş Başkanı Cavit Uğur ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, çatışmanın piminin Ak Parti eliyle çekildiğini öne sürerek, AK Parti ve PKK’yı Dolmabahçe zeminine davet etti.

"TEK BAŞINA İKTİDAR İÇİN SAVAŞA GİRİŞTİ"

Kürkçü, AK Parti’nin amacının 7 Haziran’da elde edemediği tek başına iktidar sonucunu alıncaya kadar seçimi tekrarlamak olduğunu ileri sürdü.

KÜRKÇÜ'NÜN ERKEN SEÇİM TAHMİNİ

HDP İzmir Milletvekili Kürkçü, erken seçimde partisinin yüzde 18 oy alacağını ileri sürerek, "Erken seçime gidelim ama bu kadar savaşa kıyamete rağmen çok açık görünüyor ki AKP erken seçime de gidecek durumda değildir. HDP bu seçimde de AKP’ye ihtiyacı olan iskemleleri boşaltmayacaktır. Oyumuzu yüzde 15’e, yüzde 18’e çıkaracağız. Bu bir ara rejimdir ve darbe rejimidir ve AKP eliyle darbe rejimi sürdürülmektedir. Türkiye bir avuç bürokrat ve yetkisiz bakan tarafından darbe rejimiyle yürütülüyor" dedi.

sp.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler