YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin kirli planı deşifre oldu
AK Parti İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık, HDP'nin Türkiye'yi etnik temizlik ve sivil katliamla suçlayarak Uluslararası Adalet Divanı(Lahey)'nda yargılatmak istediğini söyledi.
HDP'nin kirli planı deşifre oldu
07 Mart 2016 / 09:40 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 10:08

A Haber’de yayınlanan Arka Plan programına konuk olan Kocabıyık çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Kocabıyık'ın konuşmasından satırbaşları;

"ZABITLAR TARİHİ VESİKALARDIR"

TBMM'nin kürsüsüne çıkıyorlar, o kürsüde zabıtlarda yer alması için ve bunu bir strateji dahilinde yapıyorlar, orada kavram seti oluşturmaya çalışıyorlar. Etnik temizlik yapıyor Türkiye diyorlar, sivil katliam yapıyor diyorlar, tehcir yapıyor diyorlar, niye? Resmi belgelere girsin diye. Uluslararası mahkemeler nezdinde en makbul metinler parlamento zabıtlarıdır, tarihi vesikalardır.

"HDP, TÜRKİYE'Yİ ŞİKÂYET EDİYOR"

Geçen yılın Ağustos ayında HDP'nin eş başkanları BM'ye ve bir sürü kuruluşa Türkiye'yi şikayet etmişler. Daha sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine defalarca ettiler, cevabını da aldılar. Ama 5 Şubat 2016'da Bingöl milletvekilleri aracılığıyla yine BM'ye ve başka uluslararası kuruluşlara Türkiye'ye acil müdahale çağrısı yaptılar. 

"TÜRKİYE'Yİ LAHEY'E ŞİKÂYET ETMEYE HAZIRLANIYORLAR"

Meclis'te bir tartışmada da ağızlarından kaçırdılar; Türkiye'yi Lahey'e şikâyet edeceğiz diye. Buna hazırlık yapıyorlar. Şimdi bu Türkiye Cumhuriyeti parlamentosunun milletvekili sıfatını taşımaya layık insanlar mı?

 

SABAH

 // Hsmnsylm
Bunlar hainin şerefsizin onde gideni..bunlar kürtlerin adamı değil ancak düşmanı olabilir....kurt kardesim kullandirma kendini bu adilere.......
07 Mart 2016 11:24
VARMIYMIŞ
 // CEM
HDP nin temiz planı varmıymış ?...
07 Mart 2016 Pazartesi 11:18
şaka gibi
 // halil
teröristler terörle mücadele eden devleti şikayet ediyor. bunlar yavuz hırsızıda geçti....
07 Mart 2016 Pazartesi 10:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler